Skocz do zawartości

e39 535iA sterownik silnika / sterownik DSC


k.janiak

Rekomendowane odpowiedzi

Już od kilku miesięcy borykam się z problemem szalejących zegarów, różnych komunikatów ostrzegawczych (nieuzasadnionych) oraz wyłączaniem się niektórych urządzeń na pokładzie. Problem pojawia się i znika, a wygląda mniej więcej tak:




Czasem przez kilka dni wszystko działa jak należy, innym razem pojawia się ostrzeżenie o braku płynu chłodniczego, wskazówka temperatury idzie na maksa, pojawiają się komunikaty dotyczące oświetlenia. Po odpaleniu skrzynia jedzie tylko na trzecim biegu, ale nie pokazuje informacji o trybie awaryjnym. W momencie wystąpienia usterki niemożliwe jest połączenie się ze sterownikiem silnika (znika także kontrolka ECU), świecą się kontrolki ABS/DSC, nie działa prędkościomierz ani obrotomierz. Ostatnio zaczęła także fiksować wskazówka od poziomu paliwa. Wyłącza się klimatyzacja oraz wspomaganie kierownicy (servotronic). Po chwili temperatura wraca na swoje miejsce i pojawia się komunikat o trybie awaryjnym skrzyni biegów, pozostałe komunikaty znikają. Kontrolki gasną (zostaję tylko ta z wykrzyknikiem). Czasem w takiej sytuacji ponowne odpalenie powoduje powrót normalnej pracy, a czasem cała zabawa zaczyna się od nowa. W czasie jazdy gdy problem wystąpi, to pojawia się cyklicznie - wskazówka idzie na maks, po kilkunastu sekundach wraca, wywala komunikat trybu awaryjnego skrzyni i tak w kółko.


Wiem, że podobne tematy były już wałkowane, ale ja już wymieniłem trzy sterowniki ABS/DSC.Tydzień poprawnej pracy i powrót problemów. Sterowniki co prawda używane, ale czy to możliwe, abym zbiegiem okoliczności kupował wadliwe...? A może coś powoduje uszkadzanie sterowników? Po odłączeniu sterownika DSC nie działa prędkościomierz, skrzynia nie przechodzi w tryb awaryjny, a temperatura nie szaleje. Pozostają jednak inne komunikaty, np. o poziomie płynu chłodniczego. Często nie działa także przedni prawy kierunek, ale LCM nie zgłasza problemu. Czy jakiś inny moduł może zakłócać pracę? Nie wiem czego jeszcze szukać, skoro już przełożyłem kilka modułów ABS. Ten, który był w samochodzie od początku przeszedł już jedną regenerację w 2011 roku.


Błędy, które się pojawiają, jak uda się połączyć:

DME:

DD/03 - CAN timeout ASC/DSC

DC/03 - CAN timeout, electronic transmission management (EGS/AGS)

78/00 - Signal, vehicle speed

27/02 - EWS 3.3 Anti-tampering protection


Skrzynia:

80/31 - CAN-Bus check

20/21 - Output rev. sensor (n-ab)

82/E1 - CAN Timeout ASC

22/01 - Sump oil temperature sensor

81/11 - CAN Timeout DME


EWS:

0F/23 - Power on reset

0E/01 - DME changing code XOR-error

33/04 - Toleration of changing code increased, key 3


LEW:

09/A3 - No CAN message (ASC)


IKE:

F4/84 - No CAN message

44/88 - Oil-pressure sensor

FB/C4 - No CAN message (EGS1)

F6/84 - No CAN message (DMER1)

F5/C4 - No CAN message (ASC1)


Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć do czego jeszcze zajrzeć? Skoro jest problem z komunikacją, to może sterownik silnika?

Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zajrzyj do skrzynki ze sterownikami, na początek wypnij wtyczki i potraktuj kontaktem w sprayu, jeżeli nie pomoże to trzeba zajrzeć do dme, możliwe, że są w nim przerwy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zajrzyj do skrzynki ze sterownikami, na początek wypnij wtyczki i potraktuj kontaktem w sprayu, jeżeli nie pomoże to trzeba zajrzeć do dme, możliwe, że są w nim przerwy.

 

Dziękuję za podpowiedź, poszukałem po przewodach i znalazłem brak masy. Odkręciła się brązowa kostka z wieloma przewodami masowymi (stąd też znikanie prawego kierunku czy też komunikaty o stanie płynu). Dokręciłem nakrętkę "10 i wszystko śmiga jak należy. Niepotrzebnie tylko moduł kupiłem. Zostanie na zaś.

Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.