Skocz do zawartości

Temperatura f10 523i


daveeconomic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolego.


W upalne dni kiedy jeżdżę na włączonej klimatyzacji temp sięga do 90-100 oleju I i 90- 95 wody żaluzje są otwarte. Natomiast kiedy tylko wyłączne klimatyzacje żaluzje się od razu zamykają i temperatura skacze do 120 - 125 oleju oraz 100 wody. Nie mam pojęcia czemu takie zjawisko ma miejsce, dlaczego te żaluzje bez klimy są ciągle zamknięte. Oczywiście żadnych komunikatów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to tez czytałem właśnie że przy klimie są otwarte, rzecz w tym że mam nieszczelna i mi nie załącza dlatego są zamknięte i jest ten wyższa. Pojechałem dzisiaj w traske obadac temat. I jednak żaluzja otwiera się wraz z załączeniem wiatraka w tym przypadku ok 113 wody i 121 miałem oleju. Po załączeniu wiatraka szybko zbiło do 90 nawet i olej do 115 może i mniej bo już nie patrzyłem tylko ucieszyłem się że ta żaluzja jednak chodzi. Gdzieś czytałem że również powyżej jakiejś prędkości ona się otwiera. Ale i tak że temperatury mi dobija w mieście do momentu włączenia wiatraka tj 113 stopni to chyba dużo co? Choć zero komunikatów;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ktos wie lub ma jakas tabelkę z temperaturami optymalnymi dla danego silnika? W n55 mam temperature plynu okolo 108, oleju 115. Czy zaluzje sa otwarte to nie wiem. Nie sprawdzałem. Tak samo czy wiatrak zalacza czy nie. Jakos go nie slyszalem jeszcze :mrgreen: W kazdym badz razie czy w korku czy nie to jakoś te temperatury sie zbytnio nie roznia. Zawsze jest w tych okolicach. Ponizej 100 to jeszcze w ukrytym nie widzialem. Tak samo olej powyzej 120 jeszcze nie mialem.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydały by się tę tabelę to fakt sam jestem ciekawy. U mnie wentylator jest sprawny, zaluzje jak się okazało też choć myślałem przez ponad rok że nie są sprawne. Tylko martwi mnie że jak jest 30 stopni na zewnątrz w korku na wolnych potrafi dojść właśnie do 113 i ten olej w ukrytym 121;/ co prawda jak tylko załączył wentylator to stopniowo spadek na 89 i olej nawet do 110. Zauważyłem jeszcze że przy większych obrotach na trasie też schladzalo auto normalnie do 107 woda. Czy ta pompa elektryczna wraz ze zwiększeniem obrotów nie zwiększa swoich obrotów a tym samym obieg wody jest lepszy a co za tym idzie chłodzenie lepsze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś przy dość szybkiej jeździe po mieście przy temperaturze około + 16 temperatura dochodziła do 118/120 oleju a 110 wody. Wiec chyba w normie. Przy normalnej jeździe jest około 115 oleju i 100 wody Edytowane przez Venom90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla N53, N43 i N54 (MSD80) i chyba również N52KP:

108 °C = Economy mode

104 °C = Normal mode

95 °C = High mode

90 °C = High mode and regulation by the characteristic map thermostat


https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-523i-lim/wiring-functional-info/power-train/engine-electronics-msv/engine-cooling/coolant-temperature-sensor/XBpOQ2l


Dla N55 (MEVD17,2) jest z resztą tak samo

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-535i-lim/wiring-functional-info/power-train/engine-electronics-mevd/engine-cooling/F7kt8r2W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No prosze nawet nie wiedzialem ze zaleznie od trybu jest inna temperatura. Ja mam wlasnie 108 w trybie Comfort. Eko u mnie nie ma. Z ciekawosci sprawdze czy zmieniajac tryb temperatury spadna.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.