Skocz do zawartości

E87 118d 122km problem z nowym dpfem


drift501

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z dpfem w swojej jedynce. Mianowicie 2 miesiace temu wstawilem nowy dpf i po miesiacu zapchal sie. Po czyszczeniu chemia wszystko bylo ok. Warsztal wymienil czujnik cisnienia auto jezdzilo kolejny miesiac po czym podpialem pod kompa i pokazuje na niskich 30g na wysokich 80g popiolu. Problem polega na tym ze auto nie potrafi samo wymusic wypalania pytanie dlaczego? Brak bledow nowe termostaty wszysykie ok czujniki rowniex nowe rozkladam rece nie wiem co robic.. ktos pomoze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jezeli z autem wszystko jest ok brak bledow po podpieciu pod kompa. Sprawne termostaty i czujniki dpf to czy dpf powinien sam sie wypalac? Jak to sie odbywa? Trzeba wywolac wypalanie czy jak pojade w jakas dluzsza droge to sam sie wypali? Wyskoczy jakas ikonka check? Czy po prostu bedzie sie wypalal bez informacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik. Jesli brak błędów i wszystkie warunki spełnione czyli temperatura powyżej 76 stopni. Prędkość powyżej 60 km to powinien sam sie wypalać.

Mnie dpf wypala sie co 350 400 km. Jest to proces niezauważalny. Brak ikon itd. Możesz zakupić co bardzo polecam ze sklepu google play aplikacje btool expert kolegi z forum. Możesz sprawdzić błedy. Stan dpf....ostatnie wypalenie itd. Czy też wykasować błędy lub wymusić wypalenie dpf


Link do opisu btool

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=326379

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie ale dzis jade moze uda sie wypalic;) zrobilbym to juz wczesniej gdybym wiedzial ze on sam sie wypala. Mialem jechac do mechanika dalek szukac przyczyny ale wydaje mi sie ze bedzie ok. Bo temp 90 i czujniki wymienione od dpfu. Swiece tez sa ok wiec musi sie wypalic. Na klimatyzacji moze lepiej no nie? Wieksze obciazenie bedzie mial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bylo wyzerowane i po miesiacu teraz podpialem i jest sadza na wysokich obrotach 70 a na niskich 30. Dziwi mnie to ze w ogole ta wartosc sie nie pomniejsza ciagle tak jak byl zaprogramowany na 200 tak jest. Ciekawi mnie co ile powinno schodzic czy co 10tys czy mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam problemów z wypalaniem i wcale nie muszą być do tego spełnione specjalne warunki. Czasami wypala mi się nawet w mieście. Słyszałem, że powinno być w zbiorniku więcej niż 10 litrów paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyskoczył na desce błąd dpfu to znaczy ze jest zapchany, co do tej mocy to z tego co pamietam to u mnie też coś takiego było, że jak był zapchany to go odcinało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wyskoczył to znaczy ze jest mocno zapchany i raczej komputer tego wypalania nie włączy. Najlepiej podjedzi do mechanika i niech on to aktywuje i w tym momencie to jak najszybciej bo bym się obawiał o turbo chociaż w takim przypadku nie wiem czy czyszczenie mechaniczne Dpfa nie będzie lepsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy ze nowy czy ”nowy” ?

Wiec skoro miesiąc temu był czyszczony a dwa miesiące temu założony jako nowy i po miesiącu już wymagał czyszczenia to oznacza ze coś jest nie tak. Termostaty sprawne ? A może masz mapę wgrana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje czemu on sie nie wypala a pod kompa jak sie podepnie to bledow zadnych nie ma. No teraz ten check od dpfu sie zapaplil to w pon podjade to moze cos pokaze. Myslalem ze moze na autostrade jak wjade to sie wypali sam. Porazka jest z tym dpfem w bmkach. Stworzone chyba tylko na autostrady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z mapą ? podnosiłeś Ty lub poprzedni właściciel moc ?

Co do austostrady to na razie nie polecam, bo skoro wyskoczył to musi być już porządnie zapchany i jeśli tak jest to turbo może skończyć swój żywot.

W BMW akurat dpfy są dobre... ja jeżdzę jakoś po mieście i nigdy nie było problemów, ale skoro u Ciebie po miesiącu już się zapchał to musi być coś nie tak z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.