Skocz do zawartości

Nie moge odpowietrzyć sprzęgła...


Elwis-1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem ze sprzęgłem w mojej e30-ciężko wchodzą biegi.

podejrzewam ukł.wsp.spręgła.

chciałem go odpowietrzyć już przy pomocy:

-zacisku hamulcowego-wężyka między odpowietrznikami zacisku i siłownika żadna opaska czy obejma nie jest w stanie utrzymać robi się takie ciśnienie że wąż spada z odpowietrzników(oczywiście odpowietrzniki poodkręcane i wężyk napełniony płynem)

-tzw."przyrządu bmw" który opisano w książce obsługi E30-żadne ciśnienie nie może przepchać płynu do siłownika(odpowietrznik odkręcony)

 

PRZY CZYM GDY ODKRĘCE ODPOWIETRZNIK NA SIŁOWNIKU TO ŻEBYM CZEKAŁ NIE WIEM ILE TO ANI KROPLA PŁYNU SIĘ NIE POJAWIA :roll: (ODPOWIETRZNIK JEST DROŻNY)

 

Dla mnie to jakaś czarna magia :jawdrop: ,podejrzewam niedrożny przewód elastyczny,ale gdyby tak było to nierozumiem jakim cudem jeżdżę i zmieniam biegi :shock: .Chciałbym to zrobić zanim siłownik całkowicie przestanie wysprzęglać.

 

Moze ktoś miał już podobny przypadek...

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może pompa nie jest cofnięta do końca - za nisko pedał i otworek łączący pompę ze zbiorniczkiem jest zamknięty, spróbuj odłączyć pedał od pompki i wyciągnąć do końca tłoczek, jeśli się nie da wykręć pompkę i rozkręć - widocznie coś z nią nie tak, siłownik też radzę sprawdzić

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręć wężyk przy pompce i siłowniku, dmuchnij spręzonym powietrzem do niego. Jeżeli jest zatkany to się odetka, jeżeli nic to nie pomoże będziesz wiedział że to nie wężyk strajkuje...

Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę,

bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.