Skocz do zawartości

X1 E84 2.0d xdrive by Zielo - montaż kamery cofania


zielo

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś na YT znalazłem, jak to ugryźć. Oczywiście tradycyjnie na filmie sprawa na 10 sekund roboty. W rzeczywistości trzeba było trochę popróbować. Kwestia wyczucia.


Mam parę rzeczy do wrzucenia do galerii, ale na pierwszy ogień idzie najnowszy mod, zainspirowany galerią kulfona. W sprawie pomagali też Din76 i halfi, dzięki chłopaki :cool2:

Mianowicie wpadła kamera cofania. Cały montaż i kodowanie zrobiłem sam. Kamerę i emulator - jak się później okazało - podłączyłem wg instrukcji z neta poprawnie za pierwszym razem. Niestety nie wiedziałem, że kodowanie opcji RVC dla aut z rynku europejskiego musi być do wert21, a nie jak wszędzie podają wert23. W wyniku tej niewiedzy zacząłem niepotrzebnie przekładać kable. Dopiero kulfon dał wskazówkę, że pewnie trzeba przekodować. Wziąłem kamerę szerokokątną fisheye, może nawet niepotrzebnie taką, bo aż zderzak zbiera. Mniejsza też byłaby ok. Z obrazu jestem mega zadowolony, działa kontrast i jasność z idrive, linie wiodące są stałe. I najważniejsze, wykorzystałem oryginalne miejsce w klapie, dzięki czemu mogłem dobrać dowolną kamerę, która mi odpowiadała, nie ograniczając się do kamer zintegrowanych z klamką klapy tylnej :cool2: Teraz się zastanawiam, czy kolejnym krokiem nie będzie gruntowne mycie in and out.


http://www.editer.pl/fotka/6169916bb5d9d6819f8bb1c6253e9f52_1.jpg


http://www.editer.pl/fotka/9d541d6e9183ed0df20c47f70faacdba_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba emulator, kupiłem na alledrogo za 300pln, gdyby nie wirus, to brałbym na aliexpress.

Kamera dowolna, ja kupiłem najlepszą, jaką znalazłem, za 150pl.

Instalację zabezpieczyłem taśmą materiałową, 3pln za 10 metrów.

Kodowanie samemu, więc żadnych więcej kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Zielo, dopiero trafiłem na temat. Piękna sztuka! No i garaż też będzie miała super :cool2: Ostatnio po głowie chodzi mi coraz bardziej takie X1,ale polift z motorem 25d.Tylko trochę szkoda trochę E92 sprzedawać...

 

Dzieki za odpowiedz masz może jakiś schemat gdzie i jak trzeba to wszystko po podłączać ?

https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=1005301 - ten temat to biblia dla retrofitu kamery. wszystko tam masz łącznie ze schematem na którejś stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.