Skocz do zawartości

ABS wariuje


methooD

Rekomendowane odpowiedzi

:search: :search: :search: :search: :search: :search:


Witajcie. Nie dawno zakupiłem swoją pierwszą w życiu piątkę. Niestety borykam się od początku z układem ABS/ASC. W momencie kupna (marzec br.) były już problemy tzn ABS włączał się non stop przy mniejszych prędkościach, poniżej ~50km/h słychać i czuć go pod nogą cały czas, nawet przy minimalnym hamowaniu. Po około tygodniu jeżdżenia zapaliły się kontrolki od ABS oraz trakcji i aż do nie dawna system po prostu nie działał ale był też spokój przy hamowaniu. Ostatnio zmieniłem jednak lewą przednią piastę, ponieważ łożysko zaczęło się odzywać, a mój kumpel podarował mi używaną ze sprawnym łożyskiem. Od tej wymiany dość często zdarza się, że podczas odpalenia błędy nie świecą się ale znów jest problem z włączającym się bez powodu ABSem. Dodam że czasem zdarzy się, że przejadę tak 100 m i błędy się zapalają, a czasem mogę jeździć tak pół dnia i non stop "kopie" mi po bucie przy hamowaniu. Jakieś pomysły od czego zacząć ? Czy takie objawy mogą również wskazywać na uszkodzony sterownik czy to odpada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.