Skocz do zawartości

Test przelewowy E46 330d


Domin325i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Po wymianie pompy w zbiorniku, polepszyło się, ale nie na długo, problem powrócił przy dynamicznej jeździe, po wyświetleniu kontrolki DDE, auto wpada w tryb awaryjny, brakuje mocy i dziwnie chodzi, po zgaszeniu i zapaleniu wraca wszystko do normy. Załączam zrzuty z inpy, jak widać podczas błędu Inpa zanotowała spadek ciśnienia na pompie do 0,11bar, z odczytu Inpy po ponownym uruchomieniu pokazuje 4,25bar. Po stracie mocy i dziwnej pracy silnika, myślałem, że wtrysk któryś leje, ale po przeczytaniu paru tematów, problem lejących wtrysków objawia się ciężkim paleniem na ciepłym. Moje auto ciężko odpala na zimnym i na ciepłym z 2-3 sekundy trzeba pokręcić. Może pompa progowa się przywiesza?

Dodam, że podczas odpalania pompa progowa podaje ciśnienie 4,20-4,25bar, ale przykuło moją uwagę pewna wartość "Rate Main-injection" przed przekręceniem kluczyka, wskazuje wartość ok. 10, lecz po przekręceniu kluczyka pokazuje wartość 26.16! - właśnie z wykrzyknikiem, dlatego przykuło moją uwagę.


Zrzuty z Inpy:


f91290b07d95f.jpg

b6d5e7a331b42.jpg

14ce89c6ce8e0.jpg

c5d7f77b4f1ff.jpg

572b0cbf4053f.jpg


Edit:

Podczas próby przelewowej, silnik chodził ok 5 minut (3 sztuki wtrysków zamówione, najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu będą wymienione, to podzielę się informacjami, czy coś się zmieniło)

5fce14abbabee.jpg


Patrząc od lewej, to wtryskiwacz Nr. 3, 5 i 6 do wymiany?

Oraz czy do wykręcenia wtryskiwaczy, konieczne jest zdjęcie kolektora ssącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak i tak, wtryskiwacze liczy się od zderzaka.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie jest to takie oczywiste, że wyjdą bez oporu, ale trzeba być dobrej myśli :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu paru filmików na YouTube jak wyciągają wtryski z M57, trochę przerazilem sie, ale trzeba spróbować, bo okoliczni mechanicy nie chcą się podjąć tego :|


Edit:

Jestem po wymianie, myślałem, ze to coś bardzo trudnego, a jednak bardzo prosta sprawa, wytryski wyszły bez większego oporu, po pierwszym rozruchu trochę miałem mieszane uczucia, bo dymka puszczała i chodziła jak 1.9TDI... Ale po 3 minutach ustabilizowało się, korekty też na wtryskach też, parę kilometrów na pełnym gazie i sie odpycha o wiele lepiej. Pojeżdżę trochę, jak będzie jakiś problem, podzielę się informacjami :norty:


P.S. Dzięki maniek21112 za każdą Twoją radę i pomoc :mrgreen:


Edit:


Zrobione ponad 500 km i wszystko wskazuje, że jest ok :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.