Skocz do zawartości

e87 118d 2008 szyba od strony kierowcy nie działa


Stasiupower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Z powodu problemów ze znalezieniem odpowiedzi na Googlach jestem tu. Jak wspomniałem wyżej mam e87 118d 2008 bez ramkowe drzwi. Dwa miesiące temu przymarzła mi szyba do uszczelki czekając na lepszą pogodę z myślą ze jak odmarznie zacznie działać wyszła niespodzianka. Po wciśnięciu przycisku szyba nie reaguje i na panelu wyskakuje ikonka USTERKA OCHRONY PRZECIWŚCISKOWEJ SIŁOWNIKÓW SZYB. Na początku myślałem że to może bezpiecznik się spalił taka ochrona przed spaleniem się silników w drzwiach.Moje pytanie tu : czy są dwa różne bezpieczniki dla lewych i prawych okien w drzwiach ? Jeśli tak to jaki to numer i gdzie je zlokalizować ? Jeśli to coś innego to proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !


Szyby bez ramek czyli masz e81 3 drzwiowy, pięknie wygląda ale to fakt na zimę zaopatruj się w płyn do odmrażania szyb i porządnie je spryskuj przed otwarciem drzwi, szczególnie uszczelkę dolną szyby.

Niestety nie wiem co może być powodem, może mechanizm, a jeśli chodzi o bezpieczniki to w miejscu ich montażu (za schowkiem) powinieneś mieć karteczkę z opisem.

Sprawdzałeś ?

Wydaje mi się jednak że bezpiecznik jest jeden a uszkodziłeś jakiś podnośnik.

cd36eb722e96.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bezpiecznik sprawdz sobie tu ktory jest u ciebie od szyb. Jak chcesz jakis schemat to podaj VIN bo wtedy dostosowane jest to do twojego auta.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/

Podłącz pod kompa i odczytaj błąd. Może coś ciekawego napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol1987

faktycznie z vin numeru wychodzi na to że mam E81 :o Całe życie człowiek poznaje nowe rzeczy a i tak głupi umiera. Sprawdzałem miejsce za schowkiem z bezpiecznikami i niestety nie ma diagramu i opisu bezpieczników.

Jack79

Dzięki za stronkę z diagramami jak tylko to rozkminię o co tam chodzi to sprawdzę bezpieczniki jako pierwsze. W necie znalazłem jeszcze coś na temat regulatora okna i mechanizmu.Także w weekend będę z tym walczył.

Dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik sprawdz sobie tu ktory jest u ciebie od szyb. Jak chcesz jakis schemat to podaj VIN bo wtedy dostosowane jest to do twojego auta.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/

Podłącz pod kompa i odczytaj błąd. Może coś ciekawego napisze.

Jack79 nie wiedziałem że jesteś jeszcze na angielskim forum... Także jeszcze bardziej miło cię poznać. Nie potrafię ogarnąć tego schematu na tej stonie co mi podałeś czy można prosić o dokładniejsze pokierowanie gdzie ten schemat jest ... mój VIN : VH99197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A no udzielam się. Postanowiłem popisać po angielsku zanim wszystko zapomnę :)

Do sprawdzenia masz bezpiecznik F41 i F81. To są 30 amerowe bezpieczniki. Niestety bezpieczniki są na oba okna razem. Obawiam się że pozostanie ci rozbiórka drzwi i sprawdzenie silnika, bo to pewnie w nim się coś posypało. Dodatkowa rada to jak będziesz musiał odkleić matę wygłuszającą drzwi , to ponownie porządnie ją przyklej, a najlepiej wymień sznur bitumiczny na nowy z allegro, bo będziesz miał powódź w aucie po deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.