Skocz do zawartości

[E60]klimatyzacja różne temp z nawiewow


Mateuszmateus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoim e60 530i.Po włączeniu klimatyzacji z prawej strony bardzo ladnie chlodzi.Ok 5 do 11 stopni.Natomiast z lewej czyli kierowcy tylko 17 do 22stopni.Wymienilem elektrozawory na uzywane i to nie pomogło.Silniczki sprawdzone wszystkie działają.W inpie nie ma błędów.Klima świeżo co nabita i szczelna,nowe filtry etc.W idrive wszystko ustawione tak jak ma byc.Gdzie szukac problemu?czy mozliwe że zakupiłem nie sprawne elektrozawory?jak je w takim razie wykluczyć?mechanik mówi ze trzeba deske ściągać a to mi sie nie uśmiecha:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawór (zawór wody) jest jeden i dostęp do niego jest jak się otworzy maskę. Nie wiem czemu piszesz o ściąganiu deski żeby się do niego dostać. Piszesz, że został on wymieniony także można już go wykluczyć.

Podłącz pod INPĘ i zobacz jakie temperatury wskazują czujniki, jest ich tam kilka, może któryś nie działa prawidłowo. Zrób również INPĄ test klapek, może któraś się zacięła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawór (zawór wody) jest jeden i dostęp do niego jest jak się otworzy maskę. Nie wiem czemu piszesz o ściąganiu deski żeby się do niego dostać. Piszesz, że został on wymieniony także można już go wykluczyć.

Podłącz pod INPĘ i zobacz jakie temperatury wskazują czujniki, jest ich tam kilka, może któryś nie działa prawidłowo. Zrób również INPĄ test klapek, może któraś się zacięła

Mechanik mowil ze trzeba deche sciagnac żeby klapy sprawdzic czy cos.elektrozawory wymienilem i dalej to samo.zauwazylem teraz ze temp.spada proporcjonalnie to znaczy jezeli prawa strona ma 10 stopni to lewa ma wtedy 17-18 jezeli zas prawa będzie miała okolo 3-4 stopni to prawa ma zas około 10.Mam ta rozbudowaną klime(high) a wiec mam 2 elektrozawory.

W inpie sprawdzilem i lewa strona odpowiada prawej.takie same wartości wszedzie.błędów nie ma a klapy moge procentowo zmieniac i bledow nie wywala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż linka z realoem o których elektrozaworach mówisz. Też mam high i jest tylko jeden zawór wodny - numer 4 w linku http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=NV71-EUR-10-2008-E60N-BMW-530xi&diagId=64_1481 Chyba że masz model przed liftingowy i tam jest inaczej, ale nie wydaje mi się.

NIe trzeba ściągać, test klapek zrób inpą, będziesz słyszał czy się zamykają i otwierają. No i test czujników temperatury jak pisałem wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż linka z realoem o których elektrozaworach mówisz. Też mam high i jest tylko jeden zawór wodny - numer 4 w linku http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=NV71-EUR-10-2008-E60N-BMW-530xi&diagId=64_1481 Chyba że masz model przed liftingowy i tam jest inaczej, ale nie wydaje mi się.

NIe trzeba ściągać, test klapek zrób inpą, będziesz słyszał czy się zamykają i otwierają. No i test czujników temperatury jak pisałem wcześniej

Dzięki za zainteresowanie tematem.tak takie mam elektrozawory.a test czujnikow jak zrobic?

Sprawdzilem klapy.wszystkie slychac jak sie zamykaja i otwierają.odpialem czujnik temp.co jest w pezednim nawiewie i wywala blad wtedy.co ciekawe w wartosciach analogowych wszystko sie zgadza co do lewej i prawej strony po za 2 rzeczami

Heat exchanger sensor left- 18

Heat exchanger sensor right-15

Widze ze wartosci sie zmieniają ale równomiernie.lewa strona zawsze ma o dwie wartosci wiecej

Jeszcze jest

Temperature sensor 30.8

Inside temperature retarded 29.3

A na zewnątrz aktulanie jest 24 stopnie i tyle pokazuje outside temperature

Cos z tego da sie wywnioskowac czy nie bardzo?moge caly skan inpy poprzesylac jak bedzie trzeba


Mozliwe jest ze mechanik wali wala i nie dobil klimy do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.