Skocz do zawartości

E93 2011 Dach się nie zamyka


yestri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do sedna.

E93 produkcja czerwiec 2011.

Przy zakupie, dach był otwierany i zamykany 3 razy.

Bez odpalonego silnika. Na zapłonie i na silniku.

Wszystko działało.

Wróciłem do domu. Trasa 850km. Otwarłem dach po przyjeździe. Było ciepło ale czy było +14...Nie wiem.


Dachu już nie dało się zamknąć.

Szyby idą w dół. Bagażnik idzie w górę i system się blokuje. Wyskakuje mi błąd szyby na wyświetlaczu. Szyby wtedy nie działają a guzik od dachu miga na czerwono.


Ktoś wie w czym leży problem?

Na necie jakiś amełykanin pisał, że siadly mu jakieś czujniki.

Czy ktoś z was miał taką akcję? Może ktoś zna rozwiązanie?

Czy lepiej udać się do serwisu?

Czytałem że to delikatny system.

Obrazki poniżej.

https://ibb.co/jbJEeH

https://ibb.co/hioamx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz spowrotem dach , otwórz bagażnik i sprawdź czy klapa zabezpieczająca jest w odpowiedniej pozycji i czy dobrze dotyka czujników , poruszaj delikatnie na . Zamknij bagażnik i spróbuj zamknąć dach . Mogło się tez coś zaklinować i możesz mu ale delikatnie ręka pomoc , ale to w ostateczności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Niestety mam kawałek.

Chcę zawołać do auta gostka z komputerem.


Czytałem, że w USA gostek musiał dach rozmontować bo sensor w dachu padł... Mam nadzieję że u mnie nie jest aż tak poważnie. Choć objawy identyczne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobierz sie do pompy dachu i ręcznie włącz przekaźnik są dwa więc 50/50 hehe powinien ruszyć

ew odłącz którykolwiek z przewodów hydraulicznych i ręcznie wszystko tylko sie troche oleju wyleje

tam jest kilka czujników jedne zwykłe ale tez z efektem Halla jakby koles od kompa nie dawał rady to dzwoń jak będzie połączony postaram się pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, mam ten sam problem

Gdy próbuje zamknąć dach to otwiera się tylna klapa, dalej brak reakcji. Nie wychodzi z bagażnika reszta dachu.

Zaczęło się od tego ze nie mogłem otworzyć dachu, jak trzymałem przełącznik w pozycji otwierania to szyby się ładnie opuściły, odryglował się ale nie ruszał dalej, ręką go delikatnie unosiłem to był odbezpieczony. w końcu za którymś razem ruszył, rozłożył się prawidłowo ale teraz żeby już zamknąć, to tylko ta tylna klapa się podnosi i dalej nic.

Który to był czujnik, gdzie sie znajdował? Proszę o jakieś wskazówki, odwdzięczę się jakoś :)


EDIT:

Na angielskim forum naprowadzili mnie na przekaźniki.

https://www.bimmerforums.co.uk/forum/f125/e93-convertible-roof-top-problem-roof-wont-fold-down-come-up-diy-fix-t263225/

Pobawiłem się nimi, zamieniłem miejscami i była reakcja, jeden z nich najprawdopodobniej padł. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć,

Może ktoś się orientuje, co może być problemem w ryglowanie dachu? Dach otwiera się bez problemu, zamyka również, ale czasem się nie rygluje. Trzeba jakby przerwać zamykanie i po chwili je kontynuować, wtedy wszystko gra.

Czy to kwestia jakiegoś czujnika?

Sprawdziłem poziom oleju w układzie, jest ok.

Może kwestia aktualizacji softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.