Skocz do zawartości

Silnik m50b25 vanos


dziabnietykocur

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


czy jest możliwe aby model silnika m50b25 vanos współpracował z komputerem na simensie ? Mam okazje zakupić bmw e36 właściciel twierdzi że jest to swap z 2.0 na 2.5. Silnik m50, sprawdziłem komputer i jest simens 5WK9 002. Czy jest to realne ? Proszę o opinie, jeśli ktoś nie jest pewien to nie piszcie że "wydaję mi się że 2,5 wychodziły tylko z Boschem".


pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50 wychodziły z Boshem, ale tylko bez Vanosa. Z Vanosem był Siemens(i tylko Siemens, chyba Bosh nie robił sterownika pod Vanos) tak jak każde M52 ma sterownik Siemensa.

A sterownik(numer) jest taki sam do 2.0 i 2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być 2.0 lub 2.5. Najlepiej sprawdź oznaczenie na bloku. Oznaczeń na M50 jest sporo. Po stronie ssącej pod kolektorem na wysokości 3 cylindra masz wybite 2.0 lub 2.5 tak samo po stronie wydechowej na wysokości 4 cylindra. Niżej, prawie przy łączeniu z miską olejową na wysokości 2 cylindra jest wybita średnica cylindra. Fi80 dla 2.0 i fi 84 dla 2.5. Jeszcze na wysokości 4 cylindra po stronie ssącej jest numer części.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to można powiedzieć tylko że to M50. Spróbuj zrobić zdjęcia pod kolektorem ssącym z obu stron. Ew wykręć świece i zmierz skok tłoka - najprościej i będziesz miał 100% pewności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już nie mam żadnych wątpliwości 2.0 chyba że ta pokrywa mogła by zostać z 2.0 do zrobienia swapu na 2.5 co o tym myślisz Titan?. Są jeszcze jakieś oznaczenia na kolektorach ale ciężko się doczytać.


https://zapodaj.net/97cec30efd46a.jpg.html


Titan dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co żałować jeśli kupiłeś świadomie za odpowiednią kwotę. 2.0 to dobre silniki z dużym potencjałem. Jak zamierzasz tym latać bokiem czy coś to spokojnie na spawie da radę na suchym.


Też mam, tylko że z 4.4 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Roboty dużo ale efekty jeszcze większe :D Najgorzej z zawieszeniem i resztą od spodu bo nie mam kanału więc dostęp utrudniony. Może bym się podjął. Do dogadania. Jak coś to pisz pw żeby nie robić OT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.