Skocz do zawartości

GAP a AUTOCASCO ze stałą sumą ubezpieczenia


BMMZ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czy ktoś z Was ostatnio porównywał warunki ubezpieczeń AC?

Czy w przypadku gdy w AC mam stałą sumę ubezpieczenia jest sens wykupowania GAP, który pokrywa różnicę pomiędzy wypłatą z AC a wartością auta z FV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie oznacza stała suma ubezpieczenia w Twojej polisie?

Prawdopodobnie oznacza, że wartość auta jest niezmienna i wynosi tyle ile określił ubezpieczyciel w dniu zawarcia umowy. Nie zmienia się przez cały okres obowiązywania polisy - czyli przez jeden rok.

W przypadku kolejnych polis ta suma będzie coraz mniejsza.

Z tego co pamiętam tylko Warta ma możliwość zachowania wartości auta z pierwszej polisy przez okres 3 lat. Tylko auto od nowości musi być ubezpieczone w Warcie. I to jest alternatywa dla GAP.


GAP (fakturowy) wyrównuje Ci różnicę pomiędzy wypłaconym odszkodowaniem z polisy AC, a kwotą z faktury. Teoria. W praktyce musisz uważać czy do wartości netto czy brutto z faktury. GAP również ma maksymalną kwotą odpowiedzialności, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie tak jak piszesz.

Jednak agent ubezpieczeniowy robi Ci co roku wycenę samochodu, ze względu na wyposażenie ma możliwość zwiększenia wartości auta w stosunku do tego jak wyceni mu go system (na podstawie roku produkcji).


Zgadza się, GAP ma maksymalną kwotę odpowiedzialności, ja mam ofertę z PKO Leasing i tam jest chyba kwota 40000 zł.

Jak myślę, po 2 latach G30 może stracić więcej na wartości, zatem zastanawiam się nad sensem GAP mimo, że wszyscy go polecają.

Czy ma on jeszcze jakieś dodatkowe zalety czy lepiej kupić dobre AC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, do GAP trzeba rozsądnie podchodzić, a nie brać w ciemno bo napisane "GAP fakturowy".

Moim zdaniem 40 tys. to nie dużo. Rozważ ofertę GAP z BMW. Tam jest maksymalna kwota odpowiedzialności 100 000 i kosztuje 3900 na 3 lata (fakturowy, do wartości brutto).

Edytowane przez damianbl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz warunki PKO TU dostępne na stronie i:

wartość fakturowa pojazdu – ustalona na fakturze wartość netto albo netto + 50% VAT albo wartość brutto pojazdu, wraz z akcesoriami montowanymi fabrycznie oraz montowanymi przez sprzedawcę pod warunkiem, że zostały uwzględnione w cenniku producenta samochodu i wyszczególnione w fakturze zakupu pojazdu, z wyłączeniem opłat gwarancyjnych, opłat za dostawę, składek ubezpieczeniowych, opłat administracyjnych, w tym opłat za tablice rejestracyjne. Wartość fakturowa pojazdu jest przyjmowana w kwocie brutto albo netto + 50% VAT albo netto zgodnie z tym co zostało ustalone w umowie AC obowiązującej w dniu zawarcia ubezpieczenia GAP.


Suma ubezpieczenia wskazana przez ubezpieczonego przy wyrażeniu zgody na przystąpienie do ubezpieczenia GAP stanowi górną granicę odpowiedzialności ubezpieczyciela i wynosi:

1) w przypadku pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton, niezależnie od wariantu ubezpieczenia, w zależności od wyboru ubezpieczonego spośród poniższych kwot:

- 100 000 zł albo - 150 000 zł;

Odszkodowanie jest wypłacane w wysokości równej stracie finansowej wyliczonej na podstawie § 3 ust. 2-5, jednakże nie wyższej, niż suma ubezpieczenia.


40000 zł to miałem w ofercie innej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAP na 3 lata na kwotę do 100k kosztował mnie 2850zł.

to jest dobra oferta.

GAP jest fakturowy do kwoty netto czy brutto?


Możesz zdradzić nazwę ubezpieczyciela?

Fakturowy DEFEND GAP MAX

Netto plus Obejmuje 50% VAT

Firma Defend Insurance działa na licencji Lloyd’s Syndicate.

Jeżeli jesteś zainteresowany to napisz priv to podam kontakt do brokera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.