Skocz do zawartości

[E60] NCS koduje ale nie zapisuje


bytek1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce zakodować sygnał dźwiękowy przy zamykaniu i otwieraniu auta.

Bmw E60 520i 2004 r M54B22 - mam fabryczny alarm - ta dioda pod lusterkiem


Koduje w MASK:

ACOUSTIC - aktiv

C941C_QUITT_AKUST_KLAPPE - fkt_frei

K9416_QUITT_AKUST_ENTSCH - fkt_frei

C9413_QUITT_AKUST_SCHAERF - fkt_frei


Koduje w DWAS:

ALARMTYP - US


I niby wszystko super, wyświetlacz się resetuje ale zmiany się nie wprowadzają. Po ponownym odczytaniu czy to MASK czy tez DWAS zmian które miały zostać zakodowane zwyczajnie nie ma, wszystko jest jak było wcześniej. Do tego kolejny problem bo po wyłączeniu NCS i ponownej próbie włączenia w momencie odczytywania VIN ( po wybrani E60/CAS) wyskakuje mi błąd COAPI-2062 VIN FAULTY. Reset łapka pomaga na ten błąd ale wcześniej już kodowalem AUX i panel klimy HIGH i wszystko pięknie śmigało. Udało się wszystko bez problemu zakodować i mogłem podpinać łapka ile razy chciałem i za każdym razem wszystko było Ok. Próbowałem już przeinstalowanie wszystkiego, ciagle to samo. Ktoś coś?


Dokładny błąd NCSa:


VIN is faulty

COAPI-2062: Fehler beim Codieredaten lesen CAS,

STATUS_FAHRGESTELLNUMMER: ERROR_ECU_INCORRECT_LEN

COAPI-2062: Fehler beim Codierdaten lesen FGNR_LESEN

COAPI-2062: Fehler beim Codieredaten lesen FGNR_LESEN: A_E65CAS


Za każdym razem czyszczę folder WORK zostawiając pustego MANa. Może panel klimy mieć coś z tym wspólnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w wielu miejscach ludzie piszą zeby tak robić po każdym kodowaniu. Poza tym nie zawsze ale czasem to pomaga na błąd VIN Is faulty. Jutro spróbuje zakodować coś zupełnie innego i zobaczę czy się uda.



——————————————————UPDATE——————————————-

Byłem i już totalnie zgłupiałem. Miałem zakodowaną prędkość na wyświetlaczu między zegarami, wykodowalem. I poszło, zniknęło. A gdy chciałem zakodować ją ponownie to już się nie udało. O co tu chodzi? Do tego ciagle ten błąd się wyświetla. Pokazuje się raz po wybraniu CAS, a jak od razu wybiorę drugi raz CAS to wczytuje VIN prawidłowo ale tak jak mówię, wykodowac się da, zakodować już nie. Pomocy :cry:



Mam jeszcze jeden pomysł, miałem klime prelci basic czyli SA530. Zmieniłem panel na prelci high i dodałem do VO SA534, nie powinienem usunąć SA530?

Nie wiem po co się produkuje skoro i tak za darmo nikt nie pomoże. Ale spróbowałem sygnał dźwiękowy zakodować przez Carly i poszło bez problemów. Może to coś wniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

zły profil używasz

NCS4.01

profil do kodowania do serii expermodus (nie zapisuje pliku man ) (i tu nie ma znaczenia czy jest pusty w WORK czy nie ) przywraca dane fabryczne w sterowniku z FA

profil do kodowanie przez plik man Revtor's NCS Expert Profile ,

(nie pusty aby się komuś nie pomyliło ) chodzi o edycje fsw_psw.trc prof obowiązkowo przed kodowanie pusty plik man ma być w WORK)

lub sam zmieniłeś ustawienia tego profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez próbowałem zakodować w swoim sygnał dźwiękowy przy otwieraniu zamykaniu drzwi i za każdym razem miałem ten sam problem jak Ty tzn błąd coapi. Dodam że inne rzeczy po kodowałem sobie bez problemu a z modułem MASK nie mogłem się połączyć w końcu się poddałem i kupiłem sobie Cariste i się udało. Tez próbowałem chyba wszystkich profili.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w PW, używałem Expertmode za każdym razem. Skoro icarly koduje, program reinstalowalem i dalej to samo to stawiam na kabel. De facto Chińczyk z ALI ale klime i aux zakodował bez problemów. Czytać tez czyta, nie wiem już. W wolnej chwili spikniemy się na TV i może coś wymyślisz, wtedy napisze tu rozwiązanie/przyczynę problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie zawsze jest to problem interfejsu

np w windows 10 po aktualizacjach windows masz braki w rejestrze windows dla serial

jak masz OBDsetup.exe to sprawdź czy masz wszystko OK (należy uzupełnić rejestr )

bywa też że zmiana portu USB zmienia opóźnienie z 1 na 16 i jest problem z komunikacją interfejsu

powinno być 1 , dotyczy to wszystkich wersji windows , instalacja innego urządzenia na porcie COM też powoduje błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.