Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem e39 520i

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam ostatnio wymieniłem czujnik wałka rozrządu, po wymianie auto normalnie odpalało. Na drugi dzień wchodze do auta krece rozrusznikiem a tam nic nie chce wogule odpalic, jedyne co to zaobserwowalem to po przekreceniu kluczyka załacza sie dziwny dzwiek (brzeczenie) wychodzacy gdzies z okolic wtryskow oraz podskakiwanie co jakis czas obrotomierza nie wiem co moglo sie stac ,prosze o jakas pomoc.
Opublikowano
  • Autor
Czujnik firmy Siemens kupilem uzywany ale dodam ze ten co mialem wczesniej byl jakims zamiennikiem
Opublikowano
Tak to jest z używanymi czujnikami. Teraz nie wiadomo czy wadliwy czujnik czy coś jeszcze. Podłącz pod kompa. Albo sprawdź czy dobrze siedzi wtyczka czujnika. Może w niej jest syf. Takie rzeczy kupuje się nowe
Opublikowano
Problem wskazuje na czujnik ale wału korbowego
Opublikowano
  • Autor
Wątpie zeby to bylo przez czujnik wałka rozrzadu poniewaz stary byl zepsuty ale auto odpalało, dzis sprawdze czy wtyczka czujnika wału jest dobrze wpięta bo byly obok siebie i mozliwe ze jak podpinalem czujnik wałka rozrzadu to wału sie odpioł. Ale nadal nie wiem co to za dzwiek wychodzacy z listwy wtryskowej tak jakby jakis przekaznik sie załaczał i caly czas pracował ale nwm
Opublikowano

No sprawdź bo pamiętam że ja wymieniałem po omacku te czujniki przy wtyczkach i rzeczywiście mogłeś odłączyć.


A jak nie to komp. Czy by odpalił na uszkodzonym czujniku walka to nie wiem. Mi na uszkodzonym czujniku walka auto szsrpalo przy wyższych obrotach, tracił moc a przy czujniku wału potrafił sam z siebie gasnąć ale palił normalnie. Może troszkę dłużej. To wszystko zależy jak bardzo uszkodzony jest czujnik

Opublikowano
  • Autor
OK sprawdze . Mi na zepsutym czujniku trzeba bylo dluzej krecic zeby odpalic i miał muła od dolnych obrotów. Byłem jakos nie dawno na kompie to pokazywal ze czujnik wałka rozrzadu jest nie sprawny ale o wału nic nie pisało moze rzeczywiscie sie odpioł.
Opublikowano
Albo padł wału. One często padają parami. No i uzywka to wielka loteria co czasami powoduje o wiele większe koszta
Opublikowano
  • Autor
Temat do zamkniecia poszedlem poruszac kablem od czujnika wału korbowego i odpalił :lol: . Dziekuje wszystkim za pomoc

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.