Skocz do zawartości

Mg Motorsport vs m-peformance wydech 428i


tomasztolala

Rekomendowane odpowiedzi

Tego pojęcia nie znałem ale chyba tak to można nazwać a może ktoś mi na chłopski rozum wyjaśnić co mi da usunięcie cata ? Gość od wydechu mówił że u mnie to się aż prosi...ale co właściwie to daje ? Robiąc chip ma to jakiś związek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego pojęcia nie znałem ale chyba tak to można nazwać a może ktoś mi na chłopski rozum wyjaśnić co mi da usunięcie cata ? Gość od wydechu mówił że u mnie to się aż prosi...ale co właściwie to daje ? Robiąc chip ma to jakiś związek ?

 

Zasada jest prosta dla każdego silnika z turbo - im krótszy i luźniejszy wydech tym lepiej, nie musisz się martwić o zjawisko falowe które wytwarza podciśnienie i pomaga w odprowadzeniu spalin (tak jest w n/a). Idealnie wyjść samym dp z turbo i możesz takie wynalazki zobaczyć w autach do dragu. A kat w aucie z turbo to po prostu restrykcja. Robiąc soft, jak założysz downpipe bez kata to po prostu więcej przyrostu będzie. Podejrzewam że egt się dzięki temu lekko obniży.


Ale widzę że Michała ponosi z cenami. Fajnie to wygląda ale nie za tą kasę - za tyle jest Akrap, Ms i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedź.Tez się zastanawiałem nad akrapoviczem nie słyszałem na żywo ale na YouTube nie robiło to wrażenia pewnie na żywo inna bajka dziś wrzucę film z mojego wydechu



Zapomniałem dodać że w tej cenie jeszcze był dyfuzor...i to jest cenna brutto zaznaczam ;) jeśli wiesz co mam na myśli nie każdy potrzebuje dodatkowego papierka ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.