Skocz do zawartości

X5 E53 3.0 184 KM - Stuki podczas przyspieszania z tyłu


overhill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaobserwowałem ostatnio dziwny objaw w swoim autku. Mianowicie, podczas przyspieszania, najczęściej z rana to słychać najmocniej, jak ruszam do pracy, to podczas przyspieszania słychać takie rytmiczne stuki z okolic tyłu samochodu. Stuków tych nie słychać podczas jazdy ze stałą prędkością, przy większych prędkościach również są niesłyszalne. Na postoju również cisza.

 

W przyszłym tygodniu autko idzie do mechaniora, żeby ogarnął temat. Ktoś ma pomysł na co zwrócić uwagę w tym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam mały problem. Nie będę zakładał nowego tematu, skorzystam z tego.


Otóż dzisiaj miałem małą trasę 200km, wracając do domu, dosłownie pół kilometra przed domem.. samochód zaczął chodzić jak traktor. Dosłownie.

Budą zaczęło trząść po prostu niemiłosiernie, dodawanie gazu też powodowało dziwny dźwięk i hałas.


Dojechałem do domu i wydaje się, że mega hałas jest w kabinie tylko, bo na zewnętrz silnik na luzie pracuje okey. Chociaż niby na zewnątrz na luzie pracuje ok, ale w kabinie (nawet na luzie) i tak jest mega drżenie. A jak się dodaje gazu to na zewnątrz słychać jakiś dziwny dźwięk, jakby metaliczny.


Ktoś wie, gdzie szukać? Co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszej analizy wynika, że na zewnątrz nie ma żadnych hałasów, silnik pracuje normalnie.

W środku telepie budą na biegu jałowym i na niskich obrotach - jak przyspieszam to hałas staje się dużo, dużo mniejszy.


Czy mogą to być poduszki silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.