Skocz do zawartości

3.0d zgasla , pracuje na 3cylindrach


Patryke39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem po 2 miesięcznym staniu auta bez odpalania , odpalilem wsiadłem przejechalem z 200metrów i bmw zgasla. Mechanik mowi ze nie ma błędów zadnych ,odpala ją na plaka ale silnik prawdopodobnie chodzi tylko na 3cylindrach . Proponuje mi kupno czujnika polozenia walka rozrządu i teraz moje pytanie czy ma to coś wspólnego ? Moim amatorskim okiem wydaje sie przetarcie silnika i bym obstawial nad kupnem bloku silnika , zalezy mi na tym aucie bo wtryski regenerowalem 1tyś km temu za 4.5k zloty sprzęgło zrobione nawet 200metrów nie ma przejechane jak i cale zawieszenie. Badz moze jest tu jakis spec od takich bmw w poblizu Poznania? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ciśnienie sprężania na cylindrach nie dużo roboty a warto od tego zacząć.

Wspominasz coś o regeneracji wtryskow... Może ktoś skopal robotę sprawdźcie to z mechanikiem mało prawdopodobne natomiast każdy mógł się pomylić prawda?

Co do propozycji wymiany zapytaj go czy w razie jeśli to jednak nie to to czy odda ci pieniądze za czujnik? Wiesz są mechanicy którzy zamiast sprawdzać od najprostszych rzeczy wymieniają pół auta... Nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spaprana regeneracja wtryskiwaczy to wcale nie taka rzadka sprawa :wink: komputer z programem do bmw wiele wyjaśni, nie chodzi oczywiście tylko o błędy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaprana regeneracja wtryskiwaczy to wcale nie taka rzadka sprawa :wink: komputer z programem do bmw wiele wyjaśni, nie chodzi oczywiście tylko o błędy.

Dobrze wiedzieć ogolem siedze głównie w benzyniakach ale też mi się przyda taka wiedza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co sprawdzimy te wtryski bo pamietam ze robilem u tego samego mechanika i czekałem za nimi prawie 2miesiące , w naprawie były moje wtryski i wtryski jakiegoś innego klienta od Focusa i wiem ze u niego spaprali strasznie te wtryski ze lały jeszcze więcej, moje podobno mechanik wziął w rękę i kazał im wkręcić je i sprawdzić bo wyszlo za nie ponad 4.5 tysiaca :p dam znać co wyjdzie w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niezła cena jak za regenerację wtryskiwaczy cr pierwszej generacji :?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak , brat który uczy się w zawodowce jako mechanik pojechal i sam osobiście zajrzał i jednak dobrze ze to zrobił bo bym wydał nie potrzebie pieniądze :p przyczyna okazalo sie przegryzione kable ( auto stało dwa miesiace , a ze nie mam dykty to gryzonie zrobily swoje :p ) a co do wtryskiwaczy to cud ze odpało auto bo mega lały każdy inaczej podawał a dym z rury mega duży :D ale za to mam całe wtryski nowe bo wymieniali wszystko co bylo mozliwe :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.