Skocz do zawartości

M57N 340KM 740NM - głośna skrzynia


Drivver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze skrzynią odkąd zakupiłem samochód skrzynia chodziła dość głośno, sprzedający powiedział, że to dlatego, iż jest założony jednomas i nie redukuje wstrząsów, jednakże brzmi to bardziej na łożysko, przy wciśnięciu sprzęgła, nie ma żadnego hałasu, więc dość oczywiste, że to skrzynia, chodzi głośniej niż silnik na przelocie z jałowymi na 1200rpm. Zakupiłem drugą skrzynię i objaw jest identyczny. Chociaż brzmi to jak wysłużone łożysko na wałku głównym, to chciałbym się zapytać, czy ktoś z was doświadczył czegoś takiego i czy nie jest to skutek samej przeróbki na jednomas ze spiekami i wzmocnionym dociskiem, a sama skrzynia nie musi być wadliwa. Sprzedający od skrzyni zarzeka się, że skrzynia na 100% była sprawdzana i wszystko było w porządku - udzielił gwarancji na fakturze. Natomiast na skrzyni, z którą auto kupiłem zrobiłem 25tkm i żadnego problemu nie ma, jedynie głośny hałas, słyszalny bardziej na obrotach jałowych niż podczas jazdy, ale nic inaczej niż przy zakupie, z tąd moje obawy czy to nie jest czasem tylko wynik słabej przeróbki sprzęgła, czy jest to możliwe, jutro ewentualnie postaram się nagrać o co mi chodzi. Jak się wsłuchać to da się wyodrębnić ten dźwięk z tego filmiku, szczególnie od 5 do 9 sekundy i pod sam koniec. Sam silnik pracuje bdb i ma łądny głos to stukanie to właśnie skrzynia.

 

Szukam porady bo nie wiem co robić, zamawiać już 3-cią skrzynię? Wcześniej zamówiłem od e90, ponieważ czytałem, że robili takie przeróbki, a są pod większe moce, do tego sporo tańsze i łatwiej dostępne od GS6-53DZ-HGA jednak to musi być mit bo nie spasuje do silnika bez jakiejś flanszy, a to już druciarstwo, którego chcę uniknąć.

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc, mi powoli ręce opadają przy tym aucie, ale takich rzeczy jak z tą skrzynią miałem wiele więcej i pewnie sporo mnie jeszcze czeka.

 

Ps. Hałas mi nie przeszkadza w niczym, jednakże chciałbym uniknąć niemiłej sytuacji. Ew. jeśli jest jakiś dobry znawca na śląsku to bardzo chętnie przyjadę, byle by diagnoza była pewna, oczywiście zapłacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.