Skocz do zawartości

Woda pod wykładziną - tył pasażer


Remiiuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jutro zamierzam troszkę rozebrać i zobaczyć. Może mi coś podpowiecie na co zwrócić uwagę.

Mam wodę pod wykładzina w nogach z tylu po stronie pasażera. Jak naciśnie sie na dywanik to wypływa z tych otworów na klipsy do montażu dywaników. Z przodu dywanik jest suchy! Na progu jak i na drzwiach nie widać śladów wody. Na podszybiu pod maska mam trochę śmieci ale nie widać żeby stalą tam woda,czyli odpływ wygląda na drożny. Nie mam szyberdachu. Patrząc pod maskę spod tych wygłuszających osłon wydobywają sie skropliny z klimy...

Czy woda może jakoś sie przedostać od strony grodzi do tylu nie nasiąkając w przednia wykładzinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze na dole drzwi (miedzy tapicerka a blacha) i progu nie ma śladu wody. Wykładzina która jest na rancie progu tez jest sucha. Woda zbiera sie tylko tak jakby w tej rynience gdzie są zaczepy do dywaników. Wczoraj deszcz nie padał a wody mi przybywało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z klimy leci ci pod auto woda ??? bo coś pisałeś że pod maske.Może masz zatkane odpływy pod autem i woda leci do środka.Posprawdzaj też od spodu,czy masz wszystko jak się należy.Potrafi też woda dostać się przez brakującą stopke pod lewarek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej woda po szybie i obserwuj.

Przednie i tylne drzwi są OK. Lałem woda i nic nie widać wiec na 100% jest dobrze

 

 

Kordi77 napisał w innym wątku odnośnie F10 ...

 

"Od strony silnika, tak jakby w narozu komory silnika na sciance jest pokrywa wygluszajaca czesc nr 51487234328 albo 7. Taka sama jest po lewej i prawej stronie przyczym u mnie (UK) ta po stronie turbiny jest trudniej dostepna, ta od strony drugiej jest latwo dostepne wiec zakladam ze w wersji zwyklej europejskiej trzeba sie troche bardzie pogimnastykowac bo sa tam oslony cieplne dodatkow zakrywajace troche wkrety. No i ta prokrywa (nr 11 w linku) jest zamocowana tymi wkterami. Jest ich chyba 4 w tym jeden niewidoczny od gory.

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=XA52-EUR-07-2012-F10-BMW-530d&diagId=51_7865

Proponuje odkrecic dolna srube/wkret i lekko odgiac poktywe - powinna wyplynac woda.

Pokrywe nalezy wyciagnac i i oczyscic z lisci i innyh takich zgnilych smieci ktore blokowaly odplyw. Ta pokrywa ma w dodatku ma jakas taka uszczelke, ja usunalem dolna czesc dla lepszego odplywu.

Co do wadliwego uszczenienia, to trzeba troche zanurkowac lub urzyc lusterka by zobaczyc ta pokrywe 51717176320 ktore jest schowana w zaglebieniu. Ona ma kolor zolty.

Z uwagi na brud i brak odplywu wody z tej komory w podszybiu woda sie spietrza i w koncu przedostaje przez to uszczelnienie do srodka i plynie sobie do tylku pod dywanikiem.

 

u mnie była taka sama sytuacja jeśli chodzi o garść błota i wodę. Mam nadzieje ze to pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.