Skocz do zawartości

e39 M52 97r 523i LPG || Dwumas + bardzo ciężko pali


Barttez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od dwóch dni mam poważny problem z autem, dzisiaj co prawda oddaje auto na warsztat żeby podłączyć komputer itp ale wiadomo im więcej opinii tym lepiej.

 

W skrócie to tak: problem polega na tym, że szarpie przy przyspieszaniu i ciężko pali nie ważne czy silnik ciepły czy zimny, za każdym razem tak samo.

 

A teraz dokładniej;

Wszystko zaczęło się dwa dni temu, podczas normalnej jazdy gdy silnik był już w pełni zagrzany ruszyłem normalnie i podczas przyspieszania na drugim biegu nagle coś je**o - jakbym wpadł w dużą dziurę albo w coś uderzył i w tym momencie obroty skoczyły delikatnie do góry ale auto sie zadławiło tzn poczułem, że zabrakło na chwile mocy. Wybiłem bieg, wrzuciłem znowu 2 i od tamtej pory podczas przyspieszania auto żąbkuje - im mocniej nacisnę pedał gazu tym bardziej szarpie, głownie na niskich obrotach, powyżej 3k jest w miarę ok.

Na drugi dzień odpalam normalnie auto i jakby nigdy nic, nic nie szarpie wszystko jest ok, przejechałem ok 20km i znowu na dwójce coś strzeliło i te same objawy ale jak zgasiłem auto to już był problem z odpaleniem, teraz już za każdym razem bardzo ciężko pali. Sprawa wygląda tak że normalnie kręci kręci kręci i nagle zaczyna coś łapać, jakby delikatnie strzela i jak przygazuje to nagle załapuje i już równo chodzi, a jak podczas tych strzałów puszczę kluczyk to od ragu gaśnie. Po odpaleniu na zimnym słychać głuche, rytmiczne pukanie które po czasie znika.

 

Dzwoniłem od razu do swojego mechanika to mi powiedział, że to raczej dwumas i przez to też problem z odpaleniem.

 

jak myślicie co mogło sie zepsuć ? czy wszystkie objawy pasują tylko do dwumasy ? czy mogło paść coś jeszcze ?

avatar_364b18679a89_128.png

Trance & Progressive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer pokazał czujnik wału korbowego, po skasowaniu błąd ponownie wyskakuje podczas odpalania

 

jakieś pomysły ?

 

ponoć czujnik wału korbowego czyta z koła pasowego i może to sie posypało ? bo jeżeli padłby czujnik to auto by w ogóle nie paliło czy coś źle myślę ?

avatar_364b18679a89_128.png

Trance & Progressive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że na czujniku bylo od 5 do 8 mm brudu, po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy. Jak zaraz znów takie coś będzie to już będę wiedział że nowy czujnik trzeba i że to nie była wina brudu.

 

Dzięki za zainteresowanie tematem.

avatar_364b18679a89_128.png

Trance & Progressive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pukanie po odpaleniu to prawdopodobnie dwumas ale póki co wszystko działa :D

w wakacje miałem wyciek podstawy filtra oleju + z przewodu oleju do vanosa ( o ile dobrze mówię ) i to mi "trochę" zasyfiło silnik

avatar_364b18679a89_128.png

Trance & Progressive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumasa rzadko pada w tych silnikach chyba że bardzo, duży przebieg albo auto nie miało łatwego życia. Częściej pojawiają się luzy na przeniesieniu napędu. Dyfer, polosie, łącznik elastyczny, luzu na skrzyni. Wszysko to powoduje szarpania przy zmianie biegów i mało płynną jazdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było sprawdzane jakiś czas temu i niby wszystko jest ok po za tym że na zimnym silniku czasami skrzynia delikatnie halasuje a jak wcisniemy sprzęgło to przestaje. Póki nie ma większych problemów i często powtarzających się nie będę szukał na siłę przyczyny. W końcu auto zaraz skończy 21 lat :D

avatar_364b18679a89_128.png

Trance & Progressive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.