Skocz do zawartości

BMW e39 535i ''niedziałające wycieraczki szyby przedniej''


marekszwed08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wycieraczkami szyby przedniej.otóż chodzi o to ze podczas deszczu pracujące wycieraczki nagle stają w miejscu po prostu zacinają się nic się nie da zrobić.Manetka od wycieraczek w ogóle nie działa na żadne ruchy.porostu zero reakcji.Wycieraczki stoją w miejscu.Wtedy muszę się zatrzymać i po 5 minutach zaczynają pracować.Dodam że niedawno wymieniłem przekażnik i nic nie pomogło.Proszę o pomoc bo ciężko jeżdzić w deszcz bez wycieraczek.Pozdrawiam :hand:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja teraz patrzyłem na te przekażniki na internecie i faktycznie ponad 130zł.Ja za swój zapłaciłem ze 20 zł.Ale ten za 130 jest jakiś większy i wyższy.Może wymieniłem nie ten co trzeba.Wymieniłem ten co był pod maską po stronie pasażera w takiej skrzynce która była przykręcana na chyba 3 lub 4 imbusy 5. :think: :think: :think:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego wynika na pewno wynika ze wymieniłem ten przekażnik z 3 linku który wysłałeś taki mały na 4 wystające piny.Nawet po numerach się zgadza bo mam ten stary.Właśnie w tym problem ze po wymianie tego przekażnika nadal podczas pracy zatrzymują się i po chwili ruszają.O co tu chodzi :?: :?: :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem ten pod filtrem pasażera.

 

Napisałem że nie mam pojęcia jak działają zamienniki jakieś tanie takie jak ty kupiłeś. Czujniki przeplywki 3-10 razy tańsze najczęściej nie działają, a to wycieraczki więc nie chciałem kombinować. Dlatego się pytałem czy kupiłeś nowy przekaźnik. Jest nowy ale czy to nie jakiś tani "chinol" tego nie wiem.

 

Kup może nowy oryginał. Ja zaryzykowalem i warto było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chyba się nie możemy dogadać.Ty mówisz że twój przekaznik kosztował 130 zł i masz rację bo to podwójny przekażnik dlatego jest drogi.Ja mam niejwyrażniej zwykły pojedynczy przekaznik który jest kilka razy tańszy kupiłem z firmy vemo więc nie jest najgorszy. :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą tylko o przekaźniku, ale jest jeszcze druga opcja,że masz wodę w silniczku od wycieraczek i to ona powoduje takie jaja. Jeśli wystąpi ta usterka po raz kolejny, uruchom spryski na szybę i obserwuj czy wycieraczki wystartują. Jeśli nie to na 97% zalany(zardzewiały) silniczek
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego wracając do tematu.U mnie jak przestały działać to nie działało nic poprostu nic nawet spryskiwacze na szybę jak i na lampy nie działały :( Poprostu nie wiem z tego co patrzyłem to silniczek jest suchy i napewno tam woda nie stoi bo patrzyłem.A silniczek jest troszke schowany pod szybą i napewno się na niego nie leje. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekszwed08 nawet nie wiesz w jak wielkim błędzie jesteś, zalanie wspomnianego silniczka to częsta przypadłość - wiem na swoim przykładzie
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działały także spryskiwacze jak mi zalało silniczek, mechanior kiedyś mi tłumaczył jak to jest ze Sobą powiązane i dlaczego tak jest,ale na dzień dzisiejszy nie pamiętam :duh:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli musi sobie to też sprawdzić jeśli jest możliwość jego zalania

No niestety,ale jest mimo,że na pierwszy rzut oka jest dosyć głęboko schowany. U mnie dostała Się woda do środka i zaczęło korodować. Po regeneracji śmigał jeszcze ze 2 lata i znów zaczęły Się cyrki,więc kupiłem inny sprawny

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.