Skocz do zawartości

320i stuki


ziel12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miewam nieprzyjemne dla ucha stuki podczas wrzucania z 1 na 2 bieg tylko i wylacznie na rozgrzanym silniku, na zimnym wszystko chodzi jak nalezy, bmka po wymianie tulei dyfra, zaspawany naderwany tylni most i wzmocniony, była na kanale krzyzak, lacznik, wozek - ok, przeguby ok ale z minimalnym luzem, ale mechanik powiedzial ze nie kwalifikuja sie do wymiany. Dodatkowo od niedawna pojawilo sie jak jade na 2 biegu i samochod sam zwalnia to z przodu slychac takze stukniecie czasami, ale samochod nie robi kangurka. Wczesniej te stuki z jedynki na dwojke pojawialy sie non stop czy to zimny czy cieply, po zaspawaniu i wymianie tulei ustało i było ok nawet na cieplnym silniku przez pierwsze 60km, po przejechaniu 60km zaczeło sie to co wyzej opisalem i teraz na zimnym nic sie nie dzieje, a na cieplym zaczyna.. Ktoś się spotkał z tym bądź walczy/walczyl?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź dokładnie stan tulei nr 9. Objawy klasyczne.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możliwe, tak jak dyfer.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypracowany, wieksze luzy miedzy zebami, do tego luzy na przegubach. Wiekszość e46 stuka mniej lub bardziej.

 

dodatkowo może ci sie przenosi na skrzynie, jak jej poduszki, jak poduszki silnika ? guma ma zaraz pewnie 20 lat i siedzą oryginały, ja bym wymienił bo drogie nie są.

 

ciezka jest diagnoza tego bo jak się auto podniesie to nie ma oporów na koła i nic się nie sprawdzi, a znowu żeby sprawdzić jakoś to nie wiem, hamownia z kanałem musiałaby być i wtedy auto zapiąć i patrzeć od spodu podczas jazdy co tam się rusza i stuka.

 

do tego weź zerknij na tłumik, może on gdzieś się czasem ruszy i o coś stuka.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie na skrzynie tez odczulem ze sie cos przenosi, poduszki podejrzewam tak jak mowisz, takze zabiore sie za to rowniez. Mechanik mowi mi setki razy, ze wszystko jest ok, nie urwie sie nic, moge jezdzic, na 99% nic sie nie stanie, ale to niestety ja go uzytkuje na codzien i widze co sie dzieje i w 100% to pogarsza komfort jazdy i jest to nieprzyjemne, wczesniej jak walily same tuleje to jeszcze szło to strawic, ale wymienilem i problem ustał na 60km, a teraz na nowo i to na dodatek na rozgrzanym co sie nigdy nie dzialo wczesniej. Diagnoza ciezka tak jak mowisz bo łapał za wozek, za przeguby to tylko mowil ze jest lekki luz na lewym, za krzyzak i sprawdzal inne rzeczy i mowi ze jest ok i wlasnie tak jak mowisz, zeby on to doznal w 100% to jakas hamownia z kanalem i obserwowac.. jezdzil niby nią dobre 20min i slyszal i czul to samo co mu opowiadalem.. a walnac diagnoze konkretna i rozwiazac problem to ciezko bo teraz i wyszedl dyfer, poloski/przeguby.. Natrafilem w internecie jeszcze na goscia niedaleko mnie mieszka i tez identyczny mial przypadek to tak jezdzdzil z tym i jezdzil az mu w koncu wyrwalo, kola zblokowalo i tylko laweta i dyfer do wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.