Skocz do zawartości

Dziwne piszczenie koła podczas skrętu.


Dironixu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przychodzę do was z prośbą o pomoc. Od października 2017 roku podczas gdy wymieniłem wahacz z lewej strony pojawiło się takie piszczenie jak na filmiku. Dodam, że we wrześniu wymienione końcówki drążków kierowniczych, łączniki stabilizatora (oczywiście po dwóch stronach) oraz tuleje wahaczy. Taki pisk powstaje tylko gdy skręcę kierownicą maksymalnie w lewo a gdy zaczynam odbijać kręcąc w prawo zaczyna się to dziwne piszczenie. - Dodam, że jest tylko podczas pierwszego odbijania w prawo, po kolejnym obróceniu już tak nie ma. - Byłem u mechanika, podniósł samochód pokręciliśmy kołami nie piszczało, opuszczaliśmy samochód i podczas skrętu zaczęło piszczeć. - Stwierdził, że to poduszka amortyzatora, znajomy zaś podejrzewa, że może to być wahacz ocierający o osłonę tarczy. Piszczy tylko tak na postoju, podczas jazdy nie usłyszałem. Żadne psikania wd40 itp nie pomagają. Amortyzatory z przodu są praktycznie nowe (na stacji podczas testu mają po 72% i 73%) Pacjent to E46 2002r. Sedan 143km N42B20. Prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam.

 

Link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=FLv3t6HHdm4&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.