Skocz do zawartości

[E87] SydneyBlau 118d


ImmBoo

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie,

na wstępie chciałem oczywiście się przywitać. Bardzo miło mi dołączyć do grona.

Chciałem pokazać swoje oczko w głowie, nic specjalnego w porównaniu do modeli które da się zobaczyć na forum ale jednak dla mnie jest to TO za czym oglądam się po każdym zaparkowaniu, to co podziwiam każdego dnia, to z czego cieszę się niezmiernie.

 

Do rzeczy:

 

 

Ma luba fabrykę opuściła w 2005 roku, pod maską M47T2 122km/90kW

z aktualnym przelotem 2416700 km, fabrycznie bez DPFu.

Kolor to jak w tytule Sydney Blau (kod A19).

W moich rękach mniej więcej od marca 2017, wcześniej jeździła po Niemieckich drogach.

 

 

Zaaplikowano w niej:

01CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

02HA LT/ALY WHEELS RADIAL SPOKE 139

0423 FLOOR MATS, VELOUR
0428 WARNING TRIANGLE

0431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D


0450 HEIGHT ADJUSTMENT F FRONT PASSENGER SEAT

0494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

04AK INTERIOR TRIM FINISHERS SILVER


0507 PARK DISTANCE CONTROL (PDC), REAR


0520 FOGLIGHTS


0521 RAIN SENSOR


0530 AIR CONDITIONING


0548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING


0662 RADIO BMW BUSINESS CD


07RP ADVANTAGE PACKAGE


0801 GERMANY VERSION


0818 MAIN BATTERY SWITCH


0851 LANGUAGE VERSION GERMAN


0863 EUROPE/DEALER DIRECTORY


0879 GERMAN / ON-BOARD DOCUMENTATION


08SP COP CONTROL

 

Lakier oryginalny, ale trochę się nad nim znęcałem gdyż po zakupie daleko mu było do blasku.

Coś tam pracując wakacyjnie polerki liznąłem i wyszło co widać poniżej. Na pewno można lepiej, można schodzić jeszcze głębiej.

Mnie osobiście taki stan powłoki wystarcza.

Reflektory z przodu zostały zmienione na DEPO ze względu na fakt że OE zaczęły parować co po lekkim zżółknięciu powodowało że dostawałem palpitacji serca.

 

WYG2ScL.jpg

 

nEtmm3G.jpg

 

f4X8gHz.jpg

 

D97beF7.jpg

 

Mysg67k.jpg

 

Oryginalna kierownica została zastąpiona kołem z M PAKIETU, przyjemność z jazdy nieporównywalnie większa.

 

tW08umR.jpg

 

Lubię mieć tę świadomość że i tu jest "czysto".

 

8JPnEZ4.jpg

 

 

Z ostatnich akcji u mechanika:

- Termostaty (główny iten na EGR)

- 4 Świece Żarowe BERU

- Sterownik świec żarowych

- Komplet hamulców na przodzie ATE

- Wymiana Oleju z Castrol 5W-30 na MOTUL X-CLEAN 5W-30 komplet ze wszystkimi filtrami.

 

Jest to moje drugie auto (wcześniej VW POLO) jako młody kierowca (20 lat) dbanie

o ten samochód to swego rodzaju pasja, mycie, czyszczenie wewnątrz i na zewnątrz mniej więcej 2 razy w przeciągu tygodnia

sprawia że wsiadam niej zawsze z uśmiechem.

Mam nadzieję że sporo kilometrów przed nami.

Przede mną wiele pracy, jest kilka rzeczy które które wymagają uwagi lakiernika i mechanika ale myślę że to kwestia czasu.

Edytowane przez ImmBoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego posiadacza, jedynej słusznej marki ;). Auto bardzo ładne , zadbane , świetny kolor do którego świetnie psują czarne akcenty (klamki robią dobry kontrast) więc leciutko przyciemniona szyba zrobi dobra

robotę . Pozdrawiam.

iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

bardzo dziękuję za miłe słowa i aprobatę.

w planach mam kilka operacji:

 

:arrow: Najważniejsza i chyba najbardziej pilna to felgi na lato, zakochany jestem w rantach.

Szperam za 18" z polerowanym rantem, co prawda BBS raczej na pewno nie uda mi się dorwać (budżet :nienie: ) ale może uda się coś dostać co wymagałby odrestaurowania.

Więc w tym roku chyba bedę musiał ograniczyć się do dastanów, chociaż życie zweryfikuje.

:arrow: Kolejna sprawa, to wspomniane wcześniej ciemne szyby.

Zrobiłem małą wizualizację i szczerze mówiać chyba się zdecyduję bo fajnie się to moim zdaniem komponuje.

NnQPW7Q.jpg

 

Te dwie sprawy są pierwszorzędne, później będę szukał zderzaków.

Przedliftowe "odboje" chiałbym zamienić na coś pokroju mPerformance.

 

:!: Myślałem też żeby delikatnie obniżyć całość, ale po dłuższym rozmyśleniu doszedłem do wniosku że żeby dało się jeździć bez strachu o miejsca w jakich parkuję to poszaleć mogę maks -2/-3cm.

Nie wiem czy będzie to wizualnie faktycznie dobrze widoczne, w zasadzie czy jest to gra "warta świeczki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się "ciepło" więc w końcu przyszła możliwość umycia z zewnątrz. :twisted:

Twardy wosk już z tego co obserwuję zszedł więc na ostatnich zdjęciach widać czystą powłokę lakieru bez "wypełniaczy i uzdatniaczy". :D

 

Standartowe kroki mycia u mnie:

I - Piana aktywna o neutralnym pH jako pre-wash w czasie działania piany mycie szczotkami błotników i samych opon. (w tym przypadku ADBL)

II - Spłukiwanie

III - Znowu piana aktywna o neutralnym pH, w czasie działania piany ponowne mycie szczotkami błotników i samych opon. (ADBL)

IV - Spłukiwanie

V - Ręczne mycie "na dwa wiadra", dzieląc auto na dwie strefy mycia- dół i góra (Szampon TurtleWax i rękawica ADBL).

VI - Spłukiwanie

VII - Suszenie całości (Ręcznik mikrofibrowy ADBL)

VIII - Nałożenie Quick Deailera QD1 i Dressingu na opony (ADBL)

IX - Mycie szyb i reflektorów (Jakiś tani glasscleaner)

Edytowane przez ImmBoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki :twisted:

 

Lampy jak najbardziej na wielki + względem seryjnych reflektorów.

Bardzo przyjemnie mi się na nich jeździ, zwłaszcza teraz z żarówkami Philipsa White Vision- przyjemne białe światło.

Ale jest to drugi komplet tych reflektorów ze względu na t że w poprzednich (z szarym wnętrzem) mniej wiecej po miesiącu padły ringi po prawej stronie.

Na szczęście udało mi się je zareklamować, kupione w polskim sklepie i dostałem w zamian wersję z czarnymi środkami które bardzo sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.