Skocz do zawartości

Polskie ceny G01 20i, 30i i 20d


KNKTR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na ofercie z 02.01. br mam na nowe X3 2.0d blisko 22% rabatu u jednego brokera. Dwóch innych brokerów oraz leasingodawca z ofertą salonową dają 14% rabatu.

 

To się zgadza, ale Ty mówisz o ofercie na auto z silnikiem diesla. Na te wersje są dużo większe rabaty.

Cytowany przez Ciebie Select Automotive daje na wersję 30i 15% upustu plus ich prowizja.

 

Musimy również pamiętać, że w Salonie inny będziesz miał rabat na auto które chcesz leasingować, a inny gdy płacisz gotówką jak ja... Ja dostaję bardziej po tyłku :)

 

Diesle są w odwodzie, przez tą nagonkę którą się na nie stosuje w ostatnich czasach...

Osobiście nie mam nic do tych silników, ale nie chciałbym być nie wpuszczony do jakiegoś europejskiego miasta, bo mam diesla.

Wiem, że takie historie nie mają jeszcze miejsca, ale mówi się o tym niestety.

No ale odbiegam od tematu tego wątku.

 

Reasumując, na 30i jest mniejszy rabat.

Tak czy tak w Piątek zamawiam do produkcji. Powinno być na początku Kwietnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na leasingu Salon zarabia extra kasę od Leasingodawcy, dlatego jest skory do dania większego upustu.

Leasingodawca z kolei zarabia na ratach.

Sprzedawcy w salonach zawsze kręcili nosem jak mówiłem że biorę auto za gotówkę i próbowali mi wcisnąć chociaż leasing konsumencki.

Jak ktoś ma firmę i wrzuca w koszty ratę to mu się opłaca, ale mnie nijak się to nie opłaca.

 

Co do wersji 30i to pisałem zapytanie do 3 różnych brokerów i od wszystkich otrzymałem tą samą odpowiedź - 15% upustu. U jednego z nich prowizja już była nawet w to wliczona. Wszyscy z nich natomiast oferowali 20-23% upustu na wersję z Dieslem 2.0

 

Co do wersji M40i prawdę piszesz - rabaty są duże bo i wersja niszowa i droga. To już nie jest auto dla ludu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj zamówiłem BMW X3 z konfiguracji z poprzedniego postu do produkcji. Zamówiłem w salonie BMW w Polsce. Dostałem 18,5% rabatu. Rabat 22% od brokera okazał się w sumie nieopłacalny gdy auto bierze się w leasing. Leasing doliczy extra za transfer funtów do dilera UK, tłumaczenie dokumentów, auto takie też nie ma pakietu serwisowego, jeszcze jest ryzyko walutowe...i szkoda nerwów. Inni brokerzy dają maks 15,5%, ale auto z salonu PL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem BMW X3 z konfiguracji z poprzedniego postu do produkcji. Zamówiłem w salonie BMW w Polsce. Dostałem 18,5% rabatu. Rabat 22% od brokera okazał się w sumie nieopłacalny gdy auto bierze się w leasing. Leasing doliczy extra za transfer funtów do dilera UK, tłumaczenie dokumentów, auto takie też nie ma pakietu serwisowego, jeszcze jest ryzyko walutowe...i szkoda nerwów. Inni brokerzy dają maks 15,5%, ale auto z salonu PL.

 

Gratuluję zamówienia i uzyskanego rabatu.

Ja na chwilę obecną mam propozycję 11%. Gdzie zamawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem 30i do odbioru w końcu kwietnia.

Upust jaki finalnie dostałem to 12,7%

Całkiem nieźle chyba, bo jeśli przyrównać to do brokerskiego 15% na wersję 30i plus premia brokera za usługę, to wychodzi na to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem BMW X3 z konfiguracji z poprzedniego postu do produkcji. Zamówiłem w salonie BMW w Polsce. Dostałem 18,5% rabatu. Rabat 22% od brokera okazał się w sumie nieopłacalny gdy auto bierze się w leasing. Leasing doliczy extra za transfer funtów do dilera UK, tłumaczenie dokumentów, auto takie też nie ma pakietu serwisowego, jeszcze jest ryzyko walutowe...i szkoda nerwów. Inni brokerzy dają maks 15,5%, ale auto z salonu PL.

 

Gratuluję zamówienia i uzyskanego rabatu.

Ja na chwilę obecną mam propozycję 11%. Gdzie zamawiałeś?

 

Niech to pozostanie tajemnicą. Rozpętałem burzę z powodu tego rabatu. Dilerzy BMW grają bardzo nieczysto między sobą, a Ty zostajesz z przykrym samopoczuciem - "kto sieje wiatr, ten zbiera burzę" :wink:

Moim zdaniem, po przebiegu moich negocjacji z salonami i brokerami, na te auto z salonu można spokojnie wyciągnąć 15% biorąc auto na firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna informacja, że 18,5%, szkoda tylko, że bezużyteczna, skoro nie wiadomo gdzie taki można dostać....

Tym bardziej nie koniecznie wiarygodna w zestawieniu z kolejnym postem, w którym mowa tylko o 15%

 

Dla niedowiarka

http://s10.ifotos.pl/mini/CCI010220_qnhrxxe.pnghttp://s2.ifotos.pl/mini/CCI010220_qnhrxna.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi, że Tobie nie wierzę. Mogę Ci tylko gratulować talentu negocjacyjnego - co niniejszym czynię.

Miałem na myśli jedynie to, że informacja o fajnym rabacie jest przydatna (tzn. nie jest tylko ciekawostką) dla innych tak naprawdę jedynie wtedy, kiedy wiadomo gdzie można taki rabat dostać. Domyślam się, że dealer błagał żebyś nie wygadał się gdzie Ci tyle dali.... Ale Prawda jest też taka, że jak już nawet garstka z nich "popsuje rynek" wysokimi rabatami, to inni chcąc nie chcąc muszą im jakoś dorównać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdybyś wiedział który to dealer - nie koniecznie dostaniesz taki sam rabat. Zależy to od wielu czynników np od stanu jaki masz w garażu. Też wyżej o tym pisałem - nikt nie powie gdzie dostał rabat, ja bym też do wiadomości nie podał ile dostałem. Prosta sprawa - następnym razem też chce dostać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Ceny "musiały" wzrosnąć bo od 1.04.2018 w każdym nowo rejestrowanym samochodzie system E-CALL jest obowiązkowy... wydaje mi się, że w BMW i tak już chwilę go montowali, ale przynajmniej pretekst do podniesienia ceny był.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie niewielki wzrost ceny od pierwszego kwietnia ale jednak.

Pytanie do Szanownych:

Ktoś się orientuję czy któryś z dealerów w Polsce jest w stanie zrobić Comfort Lease 1% na 30i?

Od dealera dostałem info że na razie mogą zrobić promocyjny leasing tylko na 20d...

Niestety bez żadnych rabatów na auto (gdzie przy poprzednim zamówieniu na zwykły comfort lease dali bardzo ładny ).


Pozdrawiam,

Mieszko

Edytowane przez mieshco1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - zadzwonię. Do Łodzi niedaleko może będzie po co jechać :)

Jednak wciąż będę wdzięczny za informację jeśli komuś udało się zrobić Comfort Lease 1% na 30i - mi powiedzieli że pewnie dopiero w Q3 czyli od lipca.

Odnośnie form finansowania to tylko mogę potwierdzić że przy każdej formie była opcja rabatu która albo zrównuje albo jest wyższa niż procentowy koszt finansowania. Jedynym wyjątkiem był Comfort Lease 1% gdzie całkowity koszt leasingu jest ok. 0.3 - 0.5% wartości auta - niezależnie od chęci wykupu.

Do niedawna dealer proponował również darmowe ubezpieczenie na pierwszy rok przy braniu nowego wynajmu/leasingu jako kontynuacji współpracy. Niestety już nie ma tej opcji.

Będę wdzięczny za info. Mogę podzielić się rabatem na Audi może ktoś będzie chętny - 24% na q5 (jeśli nie bierze się Perfect Lease). Mi niestety ten model nie przypadł do gustu.


Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można kupic 30i na cl 1%, ale podejmij też próbę normalnego cl - przy normlanym cl dostaniesz rabat, który może spowodować, że ratę będziesz miał lepszą niż 1%. Jeden z kolegów tu na forum pisał, że dostał 18.5% na x3 do producji. Może Tobie tez by wyszła taka opcja korzystniej finansowo.. Przy 1% żaden producent nie chce dawać rabatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Spróbuję.

Ale jak liczyłem zwykły CL to mi wyszedł koszt całkowity na 3 lata 11%.

Tyle rabatu dostałem obecnie na 30i więc się zeruje.

Powalczę o większy :)


Mam jakąś sensowną ofertę z innego leasingu ale musialbym wykupić auto.

Ale nie chce mi się potem bujać ze sprzedażą trzy lub czteroletniego x3 i zamrażać 100% wartości auta (lub 80% przy dobrym rabacie).


Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - zadzwonię. Do Łodzi niedaleko może będzie po co jechać :)

Jednak wciąż będę wdzięczny za informację jeśli komuś udało się zrobić Comfort Lease 1% na 30i - mi powiedzieli że pewnie dopiero w Q3 czyli od lipca.

Odnośnie form finansowania to tylko mogę potwierdzić że przy każdej formie była opcja rabatu która albo zrównuje albo jest wyższa niż procentowy koszt finansowania. Jedynym wyjątkiem był Comfort Lease 1% gdzie całkowity koszt leasingu jest ok. 0.3 - 0.5% wartości auta - niezależnie od chęci wykupu.

Do niedawna dealer proponował również darmowe ubezpieczenie na pierwszy rok przy braniu nowego wynajmu/leasingu jako kontynuacji współpracy. Niestety już nie ma tej opcji.

Będę wdzięczny za info. Mogę podzielić się rabatem na Audi może ktoś będzie chętny - 24% na q5 (jeśli nie bierze się Perfect Lease). Mi niestety ten model nie przypadł do gustu.


Pozdro

 

Możesz uchylic rąbka tajemnicy jak uzyskać taki rabat na q5? Czy to na auto do produkcji czy placowe? A może masz flotę 50 aut??? Mi proponują na auto do produkcji max 13-15%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to auto stockowe. Trzeba oświadczyć, że ma się flotę aut, z których 11 jest w klasie premium. No i trzeba użyć własnej formy finansowania.

Więc w praktyce tylko za gotówkę jeśli nie Perfect Lease bo własny leasing najlepszy widziałem na 1.7% marży plus WIBOR więc przy 5 latach finansowania koszt leasingu praktycznie zrówna się z rabatem...

Bez oświadczenia przy q5 proponowali 16% na model do produkcji. Jakbym brał dwa (chciałem kupić z sąsiadem takie samo to 18%.

Jest jeszcze mały problem - czas oczekiwania. Obecnie przy aucie do produkcji mówili że termin odbioru listopad - styczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.