Skocz do zawartości

[E46 325Ci] Klamka nie otwiera drzwi


Mateusz_elde

Rekomendowane odpowiedzi

Część,

 

Po 9 godzinnym postoju na parkingu klamka pasażera przestała działać. Centralny zamek działa normalnie, od środka otwiera się bez problemu a klamka nie reaguje.

Starałem się kręcić sruba wewnątrz drzwi jak radzili na niektórych filmach jednak to nic nie dalo.

 

Zaobserwowalem jeden dziwny przypadek podczas otwierania szyby, najpierw dziwnie skrzypiala a potem jakby o coś zahaczyła i otworzyły się drzwi... Zakładam że coś w środku się przestawilo.

Otworzyłem szybę na maksa, juz nic nie ociera ale klamka dalej nie reaguje.

 

Jakieś pomysły co to może być i jak można najlepiej samemu to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zdiagnozowany.

 

Spadła linka od klamki zewnętrznej. Swoją drogą jej obudowa jest już trochę uszkodzona więc finalnie czeka mnie zakup nowej linki.

Jakie mogą być szacunkowe koszty tego zakupu?

 

Teoretycznie usterka została naprawiona, linka trafiła na swoje miejsce. Niestety po przejechaniu kilku kilometrów drzwi przestały znowu się otwierać od strony zewnętrznej oraz przestałą działać klamka wewnętrzna. Zakładam że to mógł być jakiś błąd podczas naprawy i linka od klamki zewnętrznej została przypadkowo odłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej, faktycznie spadła linka od klamki zewnętrznej. Jednak po naprawie po chwili działania, przestała działać zarówno klamka zewnętrzna jak i wewnętrzna(wcześniej działająca bez zarzutu).

Mechanik mógł coś przypadkowo odczepić? Podczas testów w warsztacie sprawdzaliśmy tylko zewnętrzną (naprawianą) klamkę, nie wpadłem na pomysł żeby też sprawdzić klamkę od środka dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawione.

 

Okazało się że po pierwszej wizycie u mechanika jednak dobrze zamontowal wszystkie linki. Problem leżał w źle wyregulowanej klamce, nie ściągała do końca linki i dlatego drzwi się nie otwierały za pomocą wewnętrznej i zewnętrznej klamki.

Po zamknięciu drzwi z pilota, zewnętrzna klamka nie naciagala linki jak powinna i nie otwierała drzwi prawidłowo. To uniemożliwiało również otwarcie drzwi przez wewnętrzna klamkę.

 

Po regulacji sruba z boku drzwi, wszystko działa normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.