Skocz do zawartości

F25 2016 - Mpakiet - felgi 17"


pascal_poznan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam F25 z 2016 roku z Mpakietem. Oryginalnie auto wyjechało na felgach 19" z oponami letnimi. Chcę teraz dokupić do niego felgi 17" i zamontować na nich zimówki.

Kiedyś w E60 LCI 335d nie mogłem zamontować felg 17, bo się nie mieścił w nich zacisk hamulca.

Czy tutaj może być jakikolwiek problem z zamontowaniem felg 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy od rodzaju felg, ale się da. Ja mam f25 2015 z Mpakietem i mam dwa komplety kół-letnie 19tki i zimowe 17to calowe, także możliwość istnieje. Swoje koła dostałem w komplecie z autem (w czasie kiedy kupowałem X3, audi miało promocję, ze do każdego kupionego q5 dodawali komplet kół zimowych i jak powiedziałem o tym w BMW to też dostałem) właśnie na felgach 17to calowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra wiadomość, że będą pasować 17".

Tak sobie pomyślałem, że skoro są wymione felgi 17" na naklejce, to będą pasować. Ale jak patrzę na odległość od zacisku hamulcowego do rantu felgi, to jest tam mało miejsca.

 

Majk_BDG napisał(a):

A nie chcesz kupić oryginalnych M-pakietowych felg 18"?

Mam w mojej X4 i chce się pozbyć, bo kupiłem czarne.

 

 

18" Mpakietowe wyobrażam sobie, że tanie nie będą, a ja chce kupić nowe opony i jakieś felgi za 1500-2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To budżet masz, ale na używane... na nowe to chyba Ci starczy na jakieś chińskie opony... uważaj bo właściwości jezdne (np. droga hamowania) mają kiepskie...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle sie wyrazilem. Chce kupic felgi 17" za 1500-2000 i do tego nowe opony. Mysle, ze przyzwoite opony mozna kupic w okolicach 600zl za sztuke. Wiem, wiem, ze kupowanie uzywanych takich zimowek nie ma sensu.

 

Do tego jeszcze kwestia czujnikow cisnienia i kalibracji. Nigdy dotad nie mialem auta z takim systemem i bede przez to przechodzil pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle sie wyrazilem. Chce kupic felgi 17" za 1500-2000 i do tego nowe opony. Mysle, ze przyzwoite opony mozna kupic w okolicach 600zl za sztuke. Wiem, wiem, ze kupowanie uzywanych takich zimowek nie ma sensu.

 

Do tego jeszcze kwestia czujnikow cisnienia i kalibracji. Nigdy dotad nie mialem auta z takim systemem i bede przez to przechodzil pierwszy raz.

 

Mogę coś pomylić bo zestaw swoj kupował dokładnie rok temu ale :

felgi 18 cali kosztowały mnie troszke ponad 2 ooo

http://allegro.pl/alu-felgi-18-5x120-rial-x10-bmw-x3-f25-x4-f26-e46-i7079949237.html

Pamiętam ze mają homologacje bmw i mają takie same ET jak oryginał (nie wiem czy te z aukcji to są ta ale wyglądają tak samo)

 

czujniki hmmm nie pamietam ale 1ooo 4 sztuki moze mniej

https://allegro.pl/listing?string=czujniki%20cisnienia%20bmw%20x3&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-aut-1-4-1003&stan=nowe

tam gdzie kupowałem opony zakupiłem też czujniki.

 

a opony to w okolicach 600 zł to chcesz kupic run flaty ???

w tej chwili masz spore promo na oponeo sottozero run flat z gwiazdką w cenie troszkę ponad 8oo sztuka

https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-sottozero-2-245-50-r18-100-h-run-on-flat---fr#165521089

 

czyli wszystko jak za darmo :) z montażem wyważeniem zamkniesz się w 7 klockach

kalibrację robi sam samochód raz krócej raz dłużej ale to proste.

Pocieszenie takie ze komplet opon kupujesz na co najmniej 3 lata aczkolwiek moj wulkanizator dzis powiedział ze dziwnie niski bieżnik mają moje roczne sottozero ale 3 sezony muszą wytrzymac nie ma bata.

 

ZAPOMNIAŁEM DODAĆ ze felga do runflata musi miec oznaczenie EH2 czyli wiekszy rowek na której trzyma sie bok opony

RIAL X10 FELGI 8x18 ET 43 BMW X3 F25 X4 F26 EH2+

http://allegro.pl/rial-x10-felgi-8x18-et-43-bmw-x3-f25-x4-f26-eh2-i6599070725.html

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............Chce kupic felgi 17" ...............

 

...........felgi 18 cali kosztowały mnie.............

 

Poza czujnikami na samym rozmiarze "zaoszczędzi" parę "stówek" :mrgreen: :roll: :wink:

 

No to policzmy ile stówek zaoszczędzi kolega bo widzę że Tobie się nie chce.

https://allegro.pl/kategoria/felgi-i-kola-samochodowe-felgi-aluminiowe-257313?srednica-felgi=17%22&rozstaw-srub=5x120&odsadzenie-et=43&liczba-felg-w-ofercie=4%20szt.&order=p&stan=nowe

 

najtaniej felgi 17 cali 1800 z Borbeta ale bez EH2 (podobno nie jest niezbędne to EH2)

czujniki 1000 jak poprzednio lecz mozna pewnie i taniej

Teraz opony przyjmuję ze kolega jednak chce runflata wiec...

https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/4x4/r=1/225-60-r17/o=1/run-flat#&&/wEXDAULcGNrX1ByTFNST0YFA+KUggUVcGNrX1RyTFNTb3J0RGlyZWN0aW9uBQExBQhwY2tfSU9GUAUCMjUFCXBja19UckxTUgUD4pSkBQdwY2tfQ1BnBQExBQ1wY2tfVHJMU1ZUSWRzBQE1BQpwY2tfVHJMU1BUBQQxNjg0BRVwY2tfTHN0U1NvcnRQYXJhbWV0ZXIFAjEwBQxwY2tfVHJMU1NJZHMFAzM0NwULcGNrX1RySU9ubHkFA+KUpAUKcGNrX1RyTFNQRgUDNjIwBQ5wY2tfVHJMU1NzbklkcwUBMj+nDsT1X4VG9j6FbNBI/lzeQHjr

 

najtaniej opona 620 x4 =2480+1000+ najtansza felga 1800= 5280 czyli wychodzi nawet 2ooo taniej licząc wszystko nowe najtansze.

Jesli kolega pomysli jednak o 17 calowej feldze z EH2 to ceny falg są podobne tu link do felgi 17 cali z EH2 jeśli nie takie same.

http://allegro.pl/rial-x10-17-5x120-43-bmw-f20-f21-x4-x3-e87-e82-m1-i7006233022.html

 

wychodzi więc na to ze opona ciut wieksza z gwiazdką (homologacją) to koszt wyzszy na komplecie 800 zł.

I mowa tu o doskonałych pirelli sottozero - Nokian nie znam raz miałem w oplu ale to był jakiś badziew za 500 zł który się ciagle zakopywał.

Na plus trzeba dodac ze konfort na 17 będzie rewelacyjny i wyzszy profil opony zawsze to lepiej na zimę...

na minus wygląd na 17 cali będzie słaby, jesli auto na moich 18 calowy felgach wygląda bidnie to co dopiero na 17 .

tyle moich przemysleń w temacie pozdrawiam serdecznie

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to policzmy ile stówek zaoszczędzi kolega bo widzę że Tobie się nie chce.

https://allegro.pl/kategoria/felgi-i-kola-samochodowe-felgi-aluminiowe-257313?srednica-felgi=17%22&rozstaw-srub=5x120&odsadzenie-et=43&liczba-felg-w-ofercie=4%20szt.&order=p&stan=nowe

 

najtaniej felgi 17 cali 1800 z Borbeta ale bez EH2 (podobno nie jest niezbędne to EH2)

czujniki 1000 jak poprzednio lecz mozna pewnie i taniej

Teraz opony przyjmuję ze kolega jednak chce runflata wiec...

https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/4x4/r=1/225-60-r17/o=1/run-flat#&&/wEXDAULcGNrX1ByTFNST0YFA+KUggUVcGNrX1RyTFNTb3J0RGlyZWN0aW9uBQExBQhwY2tfSU9GUAUCMjUFCXBja19UckxTUgUD4pSkBQdwY2tfQ1BnBQExBQ1wY2tfVHJMU1ZUSWRzBQE1BQpwY2tfVHJMU1BUBQQxNjg0BRVwY2tfTHN0U1NvcnRQYXJhbWV0ZXIFAjEwBQxwY2tfVHJMU1NJZHMFAzM0NwULcGNrX1RySU9ubHkFA+KUpAUKcGNrX1RyTFNQRgUDNjIwBQ5wY2tfVHJMU1NzbklkcwUBMj+nDsT1X4VG9j6FbNBI/lzeQHjr

 

najtaniej opona 620 x4 =2480+1000+ najtansza felga 1800= 5280 czyli wychodzi nawet 2ooo taniej licząc wszystko nowe najtansze.

Jesli kolega pomysli jednak o 17 calowej feldze z EH2 to ceny falg są podobne tu link do felgi 17 cali z EH2 jeśli nie takie same.

http://allegro.pl/rial-x10-17-5x120-43-bmw-f20-f21-x4-x3-e87-e82-m1-i7006233022.html

 

wychodzi więc na to ze opona ciut wieksza z gwiazdką (homologacją) to koszt wyzszy na komplecie 800 zł.

I mowa tu o doskonałych pirelli sottozero - Nokian nie znam raz miałem w oplu ale to był jakiś badziew za 500 zł który się ciagle zakopywał.

Na plus trzeba dodac ze konfort na 17 będzie rewelacyjny i wyzszy profil opony zawsze to lepiej na zimę...

na minus wygląd na 17 cali będzie słaby, jesli auto na moich 18 calowy felgach wygląda bidnie to co dopiero na 17 .

tyle moich przemysleń w temacie pozdrawiam serdecznie

 

Dobra robota :mrgreen: ale i tak "wydajemy" przecież pieniądze kolegi :mrgreen: i nie wiemy jakie są Jego priorytety :roll:

Zorba pozdrawia !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trochę nie na temat.

Są to kola 18” na oponach pirelli sottozero 2 z czujnikami.

Fajnie wyglądają na mojej x3 spacegrey.

http://www.bmwsklep.pl/Kolo-zimowe-BMW-Serii-X3-F25-i-X4-F26-18-Wzor-307-Black-p7398c1189

 

Bmw zdunek sprzedał mi komplet za 8k.

Smorawiński zszedł jeszcze z ceny ale zależało mi na czasie.

Może akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trochę nie na temat.

Są to kola 18” na oponach pirelli sottozero 2 z czujnikami.

Fajnie wyglądają na mojej x3 spacegrey.

http://www.bmwsklep.pl/Kolo-zimowe-BMW-Serii-X3-F25-i-X4-F26-18-Wzor-307-Black-p7398c1189

 

Bmw zdunek sprzedał mi komplet za 8k.

Smorawiński zszedł jeszcze z ceny ale zależało mi na czasie.

Może akurat.

Zajebistą cenę dostałeś na ten komplet. Rok temu sztywno trzymali cenę cennikową i mimo zakupu samochodu nie chcieli zejść z ceny kół.

Z tego co pamiętam te felgi są polerowane lub pokryte są lakierem błyszczącym???

Fajny efekt zdecydowanie lepszy niż moje matowe.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku w marcu wracając z nart w Laax miałem przygodę, która trochę zmieniła moja postrzeganie runflatów.

Jechałem E81, w którym miałem zimówki, które miały za sobą 2 sezony. Opony kupowałem nowe w 2015 roku i były wyprodukowane w 2015 roku. Oryginalne mpakietowe felgi 17".

Niedługo po wjechaniu do Niemiec zapaliła mi się lampka sygnalizująca problem z oponą. w tym modelu nie było jeszcze czujników ciśnienia, a informacja na wyswietlaczu CIC pojawia się wtedy kiedy system uzna, że prędkosci obrotowe kół są różne. Zwolniłem, zatrzymałem się na najbliższym parkingu. Podjechałem do kompresora, napompowałem koło i szukałem miejca w którym powstaje nieszczelność. Nie znazałem, więc ruszyłem dalej. Chwilę dalej ponownie zapaliła się kontrolka. Do najbliższego zjazdu miałem około 20km, więc zwolniłem ponownie do około 80km/h i tak chciałem się dotoczyć do najbliższej miejscowości. Podczas takiej jazdy w pewnym momencie wyczułem, że oponoa się rozleciała. Po zatrzymaniu się miałem już na boku opony podłużną dziurę o długości około 3cm. Nie było już szans na znalezienie działającego zakładu wuklanizacyjnego, napotkani ludzie polecali serwis BMW, który było około 50km dalej w miejscowości Neu Ulm. Pojechałem samochodem, który miałem w teorii tylko do jeżdzenia po mieście, więc nie miałem wykupinego assistance, o pakiecie serwisowym też nie było mowy (auto z 2009 roku). w efekcie musiałem skorzystać z serwisu ADAC, który sprzedał mi dwie opoony i zamontował. Ta przygoda sprawiła, że mocno pod wątpliwość poddaję teraz sens kupowania opon RUn Flat. W trójce E90 miałem przez kilka lat opony letnie bez run flat i nigdy nie miałem problemów z przebitą oponą i w bonusie bardziej komfortową jazdę.

Dlatego teraz do F25 nie chcę kupować run flatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest właśnie Run Flat.

Jeśli taka sytuacja przydarzyła by Ci się w normalnej oponie prawdopodobnie nie pisalibyśmy w tej chwili.

 

Zraziłeś się do tego systemu jestem w stanie to zrozumieć, aczkolwiek problem ten to pewnie problem danej opony a nie całego systemu , lub po prostu otarłeś gdzieś bokiem i najnormalniej przebiłeś oponę co się zdarza przecież. (ja z tych co co roku przebija opony)

Tak czy siak komfort na 17 pewnie będziesz miał znakomity, ja na swoich 18 mam dobry z run flatem to na 17 i normalnej oponie będzie doskonale ale zakładam ze jakiś zestaw naprawczy się pojawi w bagażniku jak w marcu pojedziesz do Zermatt no chyba ze jezdzisz hardcorowo.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów z oponą, żebym po dopompowaniu nie mógł dojechać do warsztatu, a w ogóle problemy z przebitą oponą zdarzają mi się niezwykle rzadko.

 

Kupiłem już felgi (oryginalne BMW od F25, używane 17"), czujniki i teraz czekam na opony. Pirelli Sotto Zero 3 225/60 na Oponeo. Wahałem się, czy kupić RunFlat, czy nie RunFlat. Różnica w cenie jest pomijalna, bo to tylko 50zł na sztuce, ale moje wcześniejsze doświadczenia są takie, że RunFlat nie gwarantuje jazdy na dalszą odległość, a na oponach bez Run Flat jeździ się lepiej. Koło jest lżejsza, bardziej miękkie.

Oczywiście mam ze sobą dobrej jakości kompresor do kół oraz w razie czego środki uszczelniające. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest idealne rozwiązanie, ale znam wady tego rozwiązania i wychodzę z założenia, że ryzyko jest niewielkie.

 

Dam znać, jak to zamontuję, żeby opisać swoje odczucia. BTW na tych 19", jakie mam, czyli RunFlat wcale nie jeździ się źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.