Skocz do zawartości

[E46 318i] Sprzęgło i Dwumasa. Jakie objawy? Co do wymiany?


DamoonDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w tytule chodzi o E46 318i silnik n42b20.

Od dłuższego czasu wiem że moje sprzęgło jest już zużyte ale dopiero ostatnio dowiedziałem się że samochody te posiadają również dwumasę :(

Zanim zabiorę się za robotę i robienie zakupów chciałem się od was drodzy forumowicze dowiedzieć co tu może być do roboty. Czy samo sprzęgło, czy sama dwumasa albo czy wszystko na raz?

 

Objawy:

- sprzęgło na pedale łapie przy samym końcu

- zasprzęglenie jest nagłe, twarde i trochę szarpie (podczas jazdy na wyższych biegach mniej, najwięcej przy ruszaniu)

- przy rozpędzaniu czuć przerwy w ciągnięciu auta przez silnik. (efekt jakby miał mało mocy albo wypadały zapłony?) (ślizganie sprzęgła?)

- przy gwałtownej jeździe, ruszaniu, rozpędzaniu co jakiś czas czuć zapach spalonego sprzęgła.

 

Żadnych innych rzeczy nie zaobserwowałem. Jestem na 99% pewien że sprzęgło z dociskiem jest do wymiany ale czy dwumasę mogę zostawić?

czy w przypadku uszkodzonej dwumasy występują takie same objawy czy inne?

 

Dziękuje serdecznie za każdą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumase możesz zostawić, po prostu ją sprawdzi mechanik lub ty sam, jak nie ma nadmiernych luzów to tylko łożysko, tarcze i docisk.

 

warto przy okazji usunąć dławik sprzęgła (jego nazwa do CDV) co pomaga mieć lepszą kontrolę nad sprzegłem.

 

szarpanie podczas przyspieszania to raczej coś z silnikiem, a nie sprzegłem. Sprzegło jak się slizga to auto nie przyspiesza a rosną obroty same.

 

jak już to zdejmiesz to warto od razu zmienić uszczelniacz wału od strony skrzyni, koszt 20zł a jak zacznie cieknąc za miesiąc ?

oraz uszczelniacze w skrzyni, koszt podobny a masz to na wierzchu, tak samo jak olej w skrzyni i ewentualnie naprawić 5 bieg jeśli lewarek Ci nie wraca zimą na środek (czesty przypadek e46 - koszt naprawy znikomy ale trzeba mieć skrzynie zdjetą a to koszt duży)

 

w dodatku ja bym zmienił poduszki skrzyni - taniocha a twoje już maja wiele lat.

 

Przy okazji jak nie wiesz kiedy był zmieniany płyn hamulcowy to również bym to zrobił , raz że hamulce dwa że pracuje na nim sprzęgło również.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.