Skocz do zawartości

Dźwięki z Elementów Deski Rozdzielczej E84


w.siepietowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

Chciałbym się podpytać, czy ktoś z was miał problem z dźwiękami pojawiającymi się w BMW X1 (podejrzewam, że są to plastiki ale dźwięki tak jakby pojawiały się z deski rozdzielczej)?

 

Z moich obserwacji wynika, że dźwięki pojawiają się podczas jazdy na małych nierównościach oraz podczas skręcania.

 

Na początku podejrzewałem, że może to dotyczyć układu kierowniczego ale przy postoju gdy kręcę kierownicą nie ma żadnych dźwięków natomiast po ruszeniu się pojawiają czy to przy jeździe na wprost czy przy skręcaniu.

 

Podczas jazdy szybszą prędkością po dobrej drodze dźwięków brak, więc wychodzi na to że każda nierówność oraz skręcenie kół ma przełożenie na wydobywające się dźwięki.

 

Prosił bym o pomoc jeśli ktoś miał podobnie w swojej X1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem krótki filmik który może lepiej pokaże o jakie dźwięki mi chodzi;

 

https://streamable.com/cjn0r

 

Dokładnie chodzi mi o dźwięk występujący między 4 a 5 sekunda filmiku. Ten sam dźwięk pojawia się przy skręcaniu kołami jak i przy jeździe po delikatnych nierównościach.

 

Starałem się go zlokalizować jednak nie znalazłem konkretnego powodu.

 

Czy miał ktoś podobnie i mógł by pomóc?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie trochę inne w okolicy kolumny kierownicy na skrętach lewo-prawo jakby się coś turlało, jakaś latająca śrubka, miałem zdemontowany dół obudowy kolumny kierownicy i nic tam nie widać, myślę że w moim przypadku to może być jedna z klapek regulacji przepływu powietrza klimatronika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to te plastiki + ew. coś luźno lata w tej desce i dotyka jakby jakiegoś plastiku - przy wiekszych drganiach silnika bo to diesel pewnie, ... szczerze mam wrazenie że u mnie podobnie tylko ja u siebie nie widzidzę/słyszę żadnej prawidłowości .... :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.