Skocz do zawartości

Głośna i nierówna praca 116i


neon93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

 

Odkąd kupiłem auto miałem z nim problemy.

Teraz problemy nasilają się przez niższe temperatury na zewnątrz.

Auto to BMW E81 116i 1.6 122KM 2008r. Silnik N43.

Auto z rana jak odpalam chodzi ok przez pierwsze kilka sekund jak jest na ssaniu, następnie gdy tylko schodzi z ssania to zaczyna nim trząść i silnik strasznie "cyka" wydaje dźwięki podobne do diesla, ja wiem, że te silniki są głośne bo na bezpośrednim wtrysku itp ale tutaj za mocno to cyka. Cykanie występuje na luzie najbardziej jest słyszalne ale podczas jazdy przez pierwsze 500 - 700 metrów też (dźwięk jakby zaworów - narasta z szybkością obrotową). Po przejechaniu tych około 700 metrów silnik zaczyna mniej cykać i już tak nie telepie nim na luzie.

Byłem już u 5 speców od BMW. Na początku był błąd NOX - specjaliści kazali wywalić to badziewie programowo, bo jak poruszam się po mieście na krótkich dystansach to nie było sensu wymiany ( za jakiś czas problem by powrócił), tak więc pozbyłem się programowo tego NOXA i po tym zabiegu jak odebrałem auto było idealnie ( silnik pracował cicho i równo). Niestety już na następny dzień auto jeździło ponownie jak wcześniej :| Pojechałem więc ponownie do mechanika podłączył komputer i teraz wyświetla czasami błąd termostatu - jakaś tam grzałka czy coś i więcej błędów nie pokazuje. Silnik zachowuje się tak jakby pracował w jakimś trybie awaryjnym albo jakby zalewało go paliwem i dlatego cyka i trzęsie.

Miał ktoś podobne objawy ? Co mam dalej robić ? Nie zamierzam wymieniać części w ciemno bo na to niestety mnie nie stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/9CXoiDL-wZA

 

Panowie tak to wygląda przy temperaturze +3 stopnie na zewnątrz.

Przejechałem około 100 metrów.

Silnik jak widać cały lata i głośno pracuje - błąd tylko termostatu/ nox już usunięty.

Czasem jeszcze jak ruszam a silnik nie jest full rozgrzany to auto podskakuje przy ruszaniu z 1 tak jak by go paliwem zalewało.

 

Jak auto się już zacznie zagrzewać po około 2 km to już silnik ciszej pracuje nie ma tego dźwięku jakby zaworów i pracuje równo na biegu jałowym.

Tylko czasem jeszcze podskakuje przy ruszaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze taka wskazówka, dzisiaj rano oczywiście problemy z głośną i nierówną pracą silnika pojechałem do pracy jakieś 5km na 3 godziny auto stało po tych 3 godzinach jak odpalam auto jak nie zdąży dłużej odstać to auto chodziło idealnie, zero problemów z trzęsieniem, głośną pracą i podskakiwaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymień termostat i trzeba sprawdzić wtryskiwacze, to bolączka tego silnika.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie, ale na pewno nie pomaga w tym.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mogę podpowiedzieć czujnik NOx - u mnie jedynka 116i (122KM) również pod odpaleniu na zimno pracowała bardzo nierówno. Diagnoza komputerowa wykryła konieczność wymiany tej sondy. Koszt części ok. 1700 zł. Dodatkowo miałem zmienioną cewkę - jest zdecydowanie lepiej, ale nie do końca...teraz niestety okazało się, że do wymiany jest jeszcze łańcuch rozrządu :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - mea culpa :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie,

Niestety po wymianie termostatu nic nie pomogło.

Problemu z skakaniem auta przy ruszaniu już nie mam bo wywaliłem zbędny zawór CDV :)

 

Ale nadal pozostaje problem z głośno pracą silnika "tykanie" jak diesel. No i po zejściu z ssania trzęsie nim przez jakieś 3 minuty. Dodatkowo czasem go zmuli jak z rana chcę mu depnąć to go chwilkę zmuli i odpuszcza ale najbardziej denerwujące straszne "tykanie" "terkotanie" jakby zaworów przez pierwsze 800m do 1km jazdy.

Jak było cieplej ostatnio ponad 10 stopni C to ciepły silnik ciszej pracował i to sporo ciszej ale zimny też "tykał" z początku.

Macie jakieś pomysły ?

Komputer już nie pokazuje błędów. Ostatnim błędem jakiego się pozbyłem był stary termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Diagnostyka to nie tylko błędy, trzeba przejechać się z komputerem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.