Skocz do zawartości

[e61] brak sygnałów dźwiękowych


piecia55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie chciałbym podkreślić ze przeglądałem podobne tematy natomiast nie znalazłem coś co rozwiązałoby mój problem.

Autko - bmw e61 535d

Problem - brak dźwięku sygnałów - gongów dla zdarzeń sygnalizacji nie zamkniętych drzwi, błędów komputera, zapalonych świateł, ale także pdc. Generalnie poza dźwiękiem radia i CD auto nie wydaje żadnych dźwięków.

Moje pierwsze podejrzenie padło na obwód światłowodowy. Na wyposażeniu auta jest bluetooth (mulf) zmieniArka i hifi profesional. Najprawdopodobniej mulf jest uszkodzony bo jeśli jest podłączony to przycina się idrive wiec go odłączyłem. Zmieniarka nie ma magazynka ale w idrive jest widoczna. Próbowałem założyć pętle na swiatlowod przy mulf ale w głośnikach pojawiały się szumy.

W ccc wgrany jest język pl. Na forach wyczytałem ze tez może mieć to wpływ na dźwięk.

Mam pytanie c u ktoś kiedyś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać? Lub może zna rozwiązanie? bede wdzięczny za wszelkie wskazówki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nikt nie pomoże?

Sprawdziłem błędy w e60 oraz MOST - sygnał światłowodu przechodzi do zmieniarki. WG ista nie ma żadnych błedów z modułów CCC, MULF i innych po MOST. Wyrzuca jedynie brak podłączonej anteny w CCC-ANT.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
No to u ciebie pewnie to jest przyczyną jeśli po wgraniu pl miałeś dźwięk. Najlepiej sprawdzić jaki moduł jest uszkodzony wstawiając bypas na Lini światłowodu. Jeśli masz bluetooth to obstawiam że on będzie walnięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przerwa MOST może być też przy złączu diagnostycznm MOST po lewej w schowku pasażera.

W niektórych modelach zaślepka jest bez pętli.


Na początek zakoduj pustym plikiem man radio i wzmacniacz jeśli masz L7

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.