Skocz do zawartości

Jaki olej do X3 F25 2,0D xdrive 184 kM ?


przemolowski

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniałem ostatnio olej. Podobno wlany 0W40 Castrol do diesla. Mam wrażenie, że auto przy dodawaniu gazu drga jakby od silnika lub od napędu - przy niższych obrotach tak jakby wibrowało.

Jaki tam powinien być olej i czy może mieć to wpływ. Znalazłem w konfigiuratorze castrola że 0W30. Auto ma przejechane realne 115 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Olej powinien być 5W30 zgodny ze specyfikacją BMW Longlife-04 (BMW LL-04) - obecnie ASO BMW wlewa olej SHELLa: HELIX ULTRA ECT C3, wcześniej CASTROLa

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wtryski to były sprawdzane i dawki miały podobno idealne.

A dałem pod kompa bo bardzo tyrkotały na lekkim gazie szczególnie pod górkę na zimnym. Teraz się uspokoił dzwięk z wtrysków jak wlałem zwykłe paliwo i dodatek do diesla z BWM. Zastanawiam się czy wymienić ten olej jeszcze raz na ten 5w30. Znalazłem jeszcze taki Castrol EDGE Titanium FST C3 5W-30 - czy nie będzie lepszy od shell. Wypada na pewno drożej niż shell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Terkotanie - był wątek o tym. Kilkukrotne czyszczenie wtrysków (dolewka do paliwa) preparatem BMW lub Liqui Molly Diesel Spulung powinno załatwić sprawę, jak nie to przygotuj się na duży wydatek związany z wymianą / czyszczeniem wtrysków.

 

0W jest lepszy dla srogich zim, których u nas nie ma...

 

Droższy olej nie znaczy (zawsze) lepszy... Jak chcesz się szarpać z kasą to wydaj na MOTUL 8100 X-clean+ 5w30..

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio zainwestowałem w taki wynalazek: Millers Oils EE Longlife 5w30. MIało być super tj. mniejsze opory tarcia i mniejsze zużycie paliwa. Tego ostatniego niestety nie potwierdzam :-(. Klekotanie na zimnym też jak było tak jest chociaż staram się jeździć na V-Power od shell'a. Może faktycznie ta dolewka do diesla coś da.

Ciekawe, co jest lepsze preparat od BMW czy od Liqui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejszym preparatem będzie ten - liqui moly diesel spulung pro-line. Stosowałem na swojej x3 ( benzyna ) preparat bmw do 3 kolejnych tankowań ( efekt taki, że trochę poprawiły się czasy wtrysków , ale cykanie na zimnym zostało ) dopiero zastosowanie liqui moly serii pro-line kilkukrotnie pozamiatało mi we wtryskiwaczach. Teraz jest cicho a czasy jak w nowym aucie. Oczywiście dolewałem preparat dedykowany do benzyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.