Skocz do zawartości

złe wskazania po CBS reset - olej


Rifi1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

nie wiedziałem gdzie zakwalifikować problem , który próbuję rozwiązać w E60, 2006rok.

 

Problem dotyczy błędnego wskazania po resecie serwisu olejowego. W samochodzie znajomego po skasowaniu serwisu zamiast wskakiwać 30000 km w którym to kilometry są odejmowane aż do 0, to w tym aucie pokazuje się 0km i kilometry odlicza na minus. :cry:

 

Powyższe powoduje, że komputer pokazuje cały czas potrzebę wykonania serwisu olejowego + pokazuje przekroczony serwis z uwagi na dystans ze znakiem "-". Nie wiemy, czy ktoś coś dłubał w tym aucie wcześniej i coś namieszał... ale chciałbym jakoś pomóc kumplowi to naprawić prosząc o waszą pomocą i doświadczenie.

 

Czy ktoś z was miał taki problem, co zrobić aby ponownie dobrze się odliczało, nadmienię że przy wielokrotnym kasowaniu na zegarach serwisu olejowego czasami wskakuje reset 30000,ale po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu znowu pokazuje 0km. Reset CBS za pomocą INPA oraz ISTA kasuje też na 0 tys.

W samochodzie były wymienianie już 3 razy czujniki poziomu oleju (za każdym razem nowe, ostatni z Heli). :( Moim zdaniem ktoś coś zmienił w ustawieniach sterownika, niestety nie wiem jak to odwrócić... :mad2:

 

Może coś powinno się przekodować? posiadam możliwość podłączenia się przez ISTA, NCSExpert, tool32 , INPA, w NCSExpert, bawiłem się we włączanie np świateł dziennych itp. więc jeśli któryś z w/w programów mógłby mi jakoś pomóc w rozwiązaniu powyższego to bardzo proszę o radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W module licznika można włączyć/wyłączyć wskazania serwisu oleju jak i zmienić jego typ (mozna wyświetlać procent lub czas zamiast domyślnych kilometrów) ale nie da się zmieniać jego wartości liczbowej.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serwis nie chce się skasować poprawnie to znaczy ze coś go "blokuje". Albo czujnik oleju albo komp silnika świruje.

 

Sprawdź czy to pomoże :

 

viewtopic.php?f=69&t=283721#p2117484

 

 

wieczorem sprawdzę czy to pomogło i dam znać...

 

Niestety, coś jest nadal nie tak jak powinno. Nic kompletnie się nie zmieniło (używając Tool32) zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją. Sterownik teoretycznie przyjmuje informacje o zmianie na 15tys. ale w rzeczywistości przy kasowaniu "konewki olejowej" wskakuje na ułamek sekundy 30000km i zaraz pojawia się "0", co ciekawe na IDRIVE cały czas jest "0km" nawet jak na ułamek sekundy po resetowaniu na zegarach pojawia się 30tys to na IDRIVE jest w tym czasie cały czas "0km"

 

 

Co do zmiany za pomocą NCS Dummy, nie bardzo wiem jak się tam odnaleźć, w NCS Dummy w sterowniku KOMBI znalazłem informacje o CBR Reset ale nie umiem tego zmienić... rozumiem że to tylko ułatwia nam lokalizacje tego co szukamy, ale zmianę dokonujemy klasycznie poprzez NCS Expert i nadpisanie pustego pliku... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.