Skocz do zawartości

Problem huśtanie i zamulanie TDS-a


mielczar51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś wie, o co chodzi??

 

Stoję sobie w korku we Wro jest upalnie jakieś 33 stopnie w cieniu temperatura silnika standardowo w połowie silnik nie faluje ani nic w tym stylu jest osłabiony do tego stopnia że musze mu przygazować by ruszyć no i jeszcze w dodatku na postoju huśta autkiem tak dziwnie podskakuje.

 

Dodam jeszcze, że czasem jest osłabiony (jakieś ostatnie 2 tyg) tzn ze kiepsko się wkręca tak do 2 tyś a czasem ma takiego buta, że mi kierę wyrywa (np dzisiaj po rannym odpaleniu lekko falowały obroty za jakiś czas się uspokoiło no i od tej pory czuć te 140 KM).

 

Silnik 2.5TDS 240 tyś 94r. pali na dotyk czy zimny czy ciepły nie kopci nie ubywa oleju!!

 

Co się dzieje?? potrafi ktoś to wytłumaczyć??? czy to pompa???

 

:mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem.

Możliwe że pompa.

Ale wstępna w baku.

Poszukaj na forum jak najlepiej sprawdzić 100% jej pracy.

Niewykluczone nawet że siteczko przed pompką jest zarzucone mułem.

 

To tak po pierwsze. Sprawdź i jeżeli okaże się że jest w porządku to bedziemy ryć temat dalej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki jeszcze nie sprawdzałem bo do h... nie mam kiedy :mad2: a teraz jade na 10 dni nad bałtyk sie wybyczyć wiec jej nie sprawdze :cry:

wiem tylko ze działa bo ją słysze ale chyba troche długo bo z 15 sekund pompuje zanim ją przekaźnik rozłączy - czy tak mam być??

 

Jak tylko wrócę koło 20 sierpnia to ją dogłębnie pooglądam

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i juz wszystko jasne to ta pier... kopułka na pompie wtryskowej!! :mad2:

 

Jade sobie nat ten baltyk i za poznaniem zaczelo mi podszarpywac silnikiem ale tylko tak do 2 tys obr. ale zajechalem i bylo git!!!

po paru dniach postoju odpalam swoją bumę a tu jakbym na kosiarce siedzial obroty od 500 do 1500 parska pluje prawie zdycha czarno za mna jak za czolgiem no i mysle juz po tdsie - koniec a do domu 520km :mad2:

 

Podjechalem wiec na warsztat serwis Bosha (znalazlem przez przypadek w miescie ktorym bylem - USTKA) no i tam mechanior mówi może woda w paliwie? ale gdy podłączył autko do kompa okazało sie że są błędy i między innymi ten który nie znikał "Zwarcie z masą potencjometru który jest w kopułce pompt wtryskowej - nastawnik) błąd oczywiście brzmiał inaczej ale mechanior wiedział co mówił!!!!

Powiedział też że to dopiero początek problemów i zebym sie zastanawiał nad regeneracją pompy po za jakiś czas mogę stanąc i bedzie lipa!!!

 

do domu dojechalem (po drodze jeszcze 5 punktów karnych i 300zł kredytowego za wyprzedanie na skrzyżowaniu :duh: ) po nagrzaniu chodził bez przeszkód ale juz sie zastanawiam nad regeneracja!!!

dodam jeszcze ze tera jest juz ok i narazie działa!

koszt to 1400zł to nie mało ale pompa bedzie jak nowa (przede wszystkim będzie nowy nastawnik) no i bebechy po kapitalce!!!!!

 

Więc mając TDS-a wszystkie problemy zmierzają do pompy wtryskowej

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jednak to nie kopułka tylko pompa się zacierała az sie zatarła naprawa w sobótce = 1200 zł (nowy rozdzielacz) przyczyny nierównej pracy silnika wynikały z tego ze zacinała sie tulejka która steruje nastawnikiem!!!

 

winowajcą tego zacinania a w koncu zatarcia jest nic innego jak złej jakości paliwo a dokładniej prawdopodobnie odbarwiana opałówka kwasem!!

 

Od dzisiaj leje miksol do ropki - to zalecenie pompiarza!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.