Skocz do zawartości

E91 3.0XD palący się bezpiecznik nr 7


mwsid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam problem z bezpiecznikiem nr 7. Wyszukałem gdzieś w necie że odpowiada on za dodatkową pompę wody.

Po przeskanowaniu auta pojawia się również jej błąd :/

Funkcja rest niby działa, mimo to bezpiecznik pali się odrazu po włożeniu... Nie muszę nic włączać ani wkładać kluczyka do stacyjki...

Próbowałem jeszcze odpiąć pompę wody i włożyć bezpiecznik ale bezskutecznie, za każdym razem się przepala.

 

Czy aby na bank bezpiecznik nr7 jest od dodatkowej pompy wody?

Jak mogę namierzyć usterkę bez prucia całego auta i idąc po nitce do kłębka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz rozpiskę:

viewtopic.php?f=70&t=312258

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozpiskę już miałem stąd wiem ze bezpiecznik nr 7 ale nie ma do niej żadnego opisu :( Jest tylko obrazek (Fale) i żadnego tłumaczenia ani opisu... Myślałem że to od dodatkowej pompy wody ale po jej odpięciu bezpiecznik dalej ulega przepaleniu.

Wie ktoś może dokładnie za co odpowiada nr 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Niestety Kolego moje jest 2005 i jest tam bezpiecznik 20a, ikona na opisie bezpieczników wygląda tak samo jak na funkcji rest. Ale tak jak już wspominałem odpinalem pompę od ogrzewania postojowego i po włożeniu bezpiecznika dalej się pali. Chciał bym uniknąć rozbierania połowy auta i drogi po nitce do kłębka... Dlatego szukam informacji czy jest coś jeszcze po drodze, chyba mało prawdopodobne że kabel się uszkodził i ma zwarcie z masą skoro idzie wewnątrz auta i nie jest narażony na zginanie jak w przypadku wiązki w klapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz schemat do Twojego rocznika. Wynika z niego że po drodze nic nie jest wpięte więc Twoje podejrzenie o przetartym kablu może być sluszne. Może sprawdź jeszcze podpinajac inne zasilanie do dodatkowej pompki wody czy na pewno pracuje

 

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e90-318i-lim/components-connectors/components/f-fuses/f7-fuse/c150MZu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.