Skocz do zawartości

Problem z brakiem mocy bmw e46 1.9 118 km


Kacper Kaczorowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym że po odpaleniu faluja obroty 900-500, tak jakby nie pracował na wszystkie cylindry, podczas jazdy wygląda to w ten sposób że czasami jest wszystko ok, ale przeważnie po rozgrzaniu (choć różnie to bywa, czasami zimny też tak ma) brakuje mu mocy, jedzie się powiedzmy 80km/h 4 czy 5 biegu, wciska gaz w podłogę, auto stoi w miejscu, po kilku sekundach zaczyna szarpać bardzo wyraźnie, nowe świece, kable, inna cewka, inna przepływka, inna sonda, tps też podmieniony i nowy czujnik walka rozrządu, na kompie czasem wywali błąd sondy i czujnika walka... Już nie wiem co to może być :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki konkretnie błąd sondy? Jaki błąd wałka? Przejażdżka z komputerem i sporo by się wyjaśniło.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam kodu błędu...muszę tego spróbować, ale po skasowaniu, czy wymianie, problem istnieje nadal,uszczelka pod głowica też sprawdzona,tylko tak naprawdę co to może jeszcze wykazać ,czujnik wału albo sterownik, bo mechaniczej usterki nie pokaże przecież,czujniki temperatury też nowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mistrzostwo świata taka diagnostyka, żeby pomóc potrzebne są konkrety.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, udało mi się dojść dlaczego nagle podczas jazdy tracę moc, otóż na włączonym dsc sterownik odcinał dopływ gazu tak jakby cały czas jechał w poślizgu, podejrzewam że to wina opon...pozostała nierówna praca silnika i falowanie obrotów, wygląda to tak że podczas jazdy jest ok ale gdy się dojedzie do skrzyżowania to obroty spadną w zakres 500-600, kilka sekund falowania i wraca do normy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.