Skocz do zawartości

Nie działa klamka kierowcy - zamykanie keyless


mk37475

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, nie znalazłem odpowiedniego tematu więc tutaj.

 

Stałem się posiadaczem BMW 740i, 2009 rok, silnik N54B30. Zauważam pewne drobiazgi, które nie działają. Jednym z nich jest klamka zewnętrzna drzwi kierowcy. Działa podświetlenie, działa otwieranie bezkluczykowe, nie mogę jednak zamknąć auta dotykając klamki. Po stronie pasażera nie ma problemu z tym. Dodam, że w pilocie jest słaba bateria, ale skoro działają drzwi pasażera, więc chyba nie tutaj jest problem.

 

Co to może być? Klamka do wymiany jak reszta funkcji działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stronie pasażera nie ma problemu z tym. Dodam, że w pilocie jest słaba bateria, ale skoro działają drzwi pasażera, więc chyba nie tutaj jest problem.

 

Co to może być? Klamka do wymiany jak reszta funkcji działa?

 

Tak jak piszesz. Tylko i wyłącznie kwestia klamki.

Możesz ewentualnie ją rozebrać i zobaczyć czy nic mechanicznie sie nie uszkodziło, ale to raczej nieduży koszt, wiec nie wiem czy jest warte zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamki w naszych siódemkach ( piątkach też ) to niestety element bardzo wrażliwy na wilgoć. Efekt własnie jest taki jak piszesz ,a i lustereczka też się nie skladają . W opcji miękkiej poza tym , Że nie mozna zamknąć ( rownież bywa otworzyć ) nic innego się nie dzieje. W twardej zwarcie i przepalony bezpieczni ale też może byc choinka na tablicy .

Kiedyś usiłowalem coś tam w nich pogrzebać , ale dalem sobie spokoj bo temat w zasadzie nie do ugryzienia . Kup np. na allegro czy olx - są w cenie około 300 i więcej pln. Oczywiscie to ryzyko bo ta "nowa" też może nie działać , a handlarz wypnie się. najlepiej odbiór osobisty i wymiana na miejscu - jedna śrubka i 3 minuty . Bardzo prosty temat. Nowa to wydatek > 1200 pln. Moja rada jest taka - jak chcemy żeby klameczki hulały nie myjemy ich myjką ciśnieniową .

Ale przecież już o tym było :mad2: jak pisze kolega Rockybor :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.