Skocz do zawartości

[E91] Brak dźwięku PDC kodowanie?


Carbon2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem kupiłem e91 która fabrycznie miała pdc z przodu i z tyłu, jednak ktoś z tylu założył zderzak bez pdc i odciął instalacje przy wejściu do bagażnika.

Kupiłem instalacje razem z wtyczkami plug&play oraz zderzak z pdc, po podłączeniu wszystkiego nie mam już błędu pdc, ale nie mam też dźwięku. Sprawdziłem PDC w module CAS i FRM były wyłączone to je włączyłem, ale to nic nie dało.

Widzę, że PDC się włącza bo jak wrzucę wsteczny to zapala się dioda nad przyciskiem PDC i jak przekroczę chyba 18km/h to gaśnie. W inpie jest brak błędów, ale jak zrobię test to wyskakuje, że głośniczek jest nie podłączony lub nie zakodowany.

Mysłałem czy może nie brakuje jakiegoś FA ale czy samo by się usunęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który rok auta? Może ktoś skasowal wyposażanie. Przekoduj sobie NCS wszystkie moduły pustym plikiem man w szegolnosci Hu(rad2)

 

Edit

Widzę że masz 2008r może samo kodowanie rad2 pustym plikiem rozwiąże twój problem, dźwięk idzie z radia ja nie miałem wogole pdc dokładalem i problem jaki miałeś to nie zakodowany plik man:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie śmiało przekoduj.

 

Spróbuj podmienić radiostufe_3_4 na radiostufe_2 czy się zmieni:)

 

jeszcze pytanie jak otwierasz drzwi teraz i masz postojówki to oprócz ikony na zegarach masz dźwięk? Bo ta opcja zmienia tryb dźwięku radiostufe_3_4 odpowiada za odtwarzania dźwięków z głośników radia a radiostufe_2 z zegarów beep możłiwe e na tym pdc ruszy jeśli nie wróć do wartości poprzedniej.

 

W FA powinno być $506 dla tyłu i $507 i $663 dla radia prof

 

Powinno pomóc przekodowanie pustym plikiem MAN radia mi pomogło wtedy: Czyli rad2 i fktycznie jest głośnik z tyłu od PDC a ja myślałem, że to z radia;D na radiu mam regulacje głośności:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz business to nie leci przez radio niestety, musi być prof.

Nie mam pojęcia czemu taka różnica w tonacji nagle. Nie ma ustawień w radiu? Ja mogę z poziomu radia regulować siłę dźwięku pdc. Opcja pojawiła się po przekodowaniu pustym manem rad2

 

PS. Spr priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma regulacji w radiu. Nie mam modułu RAD2 jest 1RAD ale nie mogę się z nim połączyć. Dziwi mnie że działało i przestało. Teraz jeszcze raz próbowałem przelecieć pustym MAN-em ale nic się nie zmienia w FA widzę że mam dodane $508. Jeszcze mam pytanie bo przeleciałm wszystkie moduły pustym MAN-em i później wyłączyłem NCS, zgasiłem zapłon wyjąłem kluczyk, wyciąłem obd i otwarłem drzwi zamkłem, zaryglowałem kluczem i otwarłem. Czy może robić tak z każdym modułem osobno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie ma takiej potrzeby, przeleć sobie tak całe auto każdy moduł, on po prostu ustawia później wartości domyślne. Ja to robię na zapłonie i tam masz taką opcję process car i coding przeleci sam wszystkie moduł wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.