Skocz do zawartości

BMW x3 F25 3D 2011 turbina a funkcja auto start/stop


Sebidini

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym typie silnika start/stop źle wpływa na turbosprężarkę. Elektryczne pompki wody mają zapewnić chłodzenie po zgaszeniu silnika, w praktyce olej i tak przypieka się w obudowie łożyskowań turbosprężarki.

---------------------------------------------------

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym typie silnika start/stop źle wpływa na turbosprężarkę. Elektryczne pompki wody mają zapewnić chłodzenie po zgaszeniu silnika, w praktyce olej i tak przypieka się w obudowie łożyskowań turbosprężarki.

Czyli wniosek taki to lepiej wyłączyć funkcję auto start/stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Start/Stop przynosi minimalne oszczędności - długoterminowo same straty - szybsze zużycie wiele komponentów (turbina, akumulatory...) wniosek prosty, jak jesteś pewien, że postój będzie większy niż 45s. zostaw włączony w innym przypadku zysk żaden.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zakodować, żeby domyślnie był wyłączony i po kłopocie :-)

 

Ale gdy kierowca włączy tryb ECO PRO (jeżeli dany egzemplarz auta będzie takowy posiadał :roll: )

to Auto Stop włączy się ponownie i trzeba go niestety dezaktywować "z palucha" :evil: :roll: :wink:

Zorba pozdrawia !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja po kodowaniu przestałem tego używać :-)

 

Jeżeli piszesz o ECO PRO to zgadzam się z Tobą w pełni :D

Przekonałem się, że w trybie COMFORT silnik zadowala się mniejszą ilością paliwa niż w trybie ECO PRO :twisted: :roll: :wink:

Mam podobnie :wink: po kodowaniu nie używam ECO PRO a Auto Stop stale wyłączone :mrgreen:

Zorba pozdrawia !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ktoś z odpowiednią wiedzą i oprogramowaniem może zmienić Ci domyślne ustawienia START/ STOPu - tak by np. pamiętane były ostatnie ustawienia.

 

Ja tak mam zakodowane, że po wyłączeniu i włączeniu zapłonu, ostatnio ustawienia NIE są przywracane, a nie tak jak domyślnie z FABRYKI, zawsze START/STOP działa.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można takie kodowanie przeprowadzić bo pewnie nie w ASO... pytałem ich czy nie wyłączą mi start/stop i powiedzieli ze nie mogą.

Czyli do kodowania u mnie stat/stop i składanie lusterek ile to kosztuje i gdzie to wykonam ???

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kontakt z ,,dziqsek", mnie znalazł nawet kogoś w NYC :-)

Dzięki za namiar NYC mi nie po drodze, heh aaale może znajdzie kogoś bliżej Katowice city.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.