Skocz do zawartości

Wymiana oleju w 6-biegowej skrzyni manualnej


timas123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym wymienić olej w 6-biegowej skrzyni manualnej, dokładniej się do tego przybieram.

Niestety nie mam kanału i będę to robił na kobyłkach. A żeby nie wdrapywać się pod samochód kilka razy chciałbym wstępnie zapytać jaki olej?

Dlatego, że widzę na realoem, iż do mojego modelu tj. E46 jest tylko jedna skrzynia biegów, dlatego też wnioskuje że jest przewidziany tylko jeden olej także i chciałbym się dowiedzieć ile w tym prawdy?

Czy od 6-biegowej także trzeba więcej oleju?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez timas123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oleju wchodzi 1,6l a jak nie chce Ci się sprawdzać naklejki i na realoem pokazuje jeden to taki kup.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mamy myśleć jest pasowny to można lać, ale możesz też wlać castrola czy motula. Jak już chcesz się brać za wymianę to wymień też w dyferencjale tam byłby Fuchs titan sintopoid 75w90 tylko pod krokami masz podkładki "amelinowe" (tego nie pomalujesz) wiec trzeba też się wcześniej w nie zaopatrzyć. Ja robiłem to dwa tygodnie temu, wymieniłem również płyn hamulcowy wiec jak dawno lub w ogóle tego nie robiłeś to warto za jednym zamachem to zrobić. Ale postaraj się o kanał bo na kobyłkach nie widzę tej roboty. Nie twierdzę, że jest nie wykonalna ale będzie znacznie utrudniona, no i auto też powinno równo stać aby wlać odpowiedni poziom. Serio nie bierz się za to bez kanału. Ja jeszcze przy okazji wymieniam olej we wspomaganiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Rozumiem, względnie załatwiłem sobie kanał zgodnie z sugestią... :)

Jeśli chodzi o olej w dyfrze - też zamierzam wymienić, z tego co wiem jest tam klucz HEX 14, mam rację? :D

Jaki klucz potrzebuje przy skrzyni, jedyna informacją jaką mam, iż jest to M24X1,5 to znaczy, że rozmiar nasadki też powinien być 24 :?: :oops:

Pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za wymianę, ale okazało się, że śruba to nie 17-19 tylko HEX8-11, dlatego też to olałem, kupie nasadki HEX i wtedy się za to zabiorę.

Ale trochę mnie to zastanawia, ponieważ są inne śruby, na pierwszy rzut oka nie zobaczyłem żadnej nalepki, czy to oznacza że to jakiś zamiennik?

Czy po prostu tak jest w 6-biegówce?

@zbyszek80 - u Siebie masz też skrzynię 6-biegową?

Pytam dlatego, że po prostu mnie to zastanowiło, iż śruby nie są standardowe nawet powiedzmy trochę się zmartwiłem, bo w takim wypadku możliwe że jest także inny olej...

 

Jeśli chodzi o dyfer weszło 1,1litra, nie cieknie.

Efekt? Główny hałas z tyłu to opony więc ciężko stwierdzić, myślę że jest po prostu odrobinę ciszej :)

Jaki był olej? Ciemno bordowy, ale nie czarny - niestety było widać parę opiłków metalu, no ale to bylo w miarę logiczne, że taka sytuacja nastąpi :)

 

P.S. Faktycznie nie opłaca się tego robić na kobyłkach itp. chyba że w dyfrze :)

Osobiście ogarnąłem sobie kanał w swoim "zapomnianym" garażu i jakoś to poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na dokładnie ten sam olej, okazuje się, że jest ten sam tylko wchodzi go 0,5 litra wiecej tak jak opisane powyżej :)

Wrażenia z jazdy? Jest lepiej, wiadomo nie działa jak nówka, ale jest ok :)

W skrócie mówiąc - polecam, jeśli ktoś ma kanał, paredziesiąt złotych i godzinkę wolnego czasu :)

 

Aaa.... Jakby ktoś się zastanawiał jaki tam jest klucz to HEX14 trzpieniowy(najlepiej) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.