Skocz do zawartości

BMW 535dA 2006 e61, zawias standard a felga od X5styling 132


WestFlex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie mam pytanie odnosnie montazu felg z x5 e53 ktore zostaly mi w garazu do BMW e61 535dA ze standardowym zawieszeniem bez active steering(o ile to ma znaczenie).felga 10j ma et 45 a felga 9j ma et 48, potrzebuje fachowej opini kogos kto juz taki lub podobny temat ruszal jakie dystanse powinienem odpowiednio na przod i tyl zastosowac i czy to bedzie bezpieczne( wiem ze w gre wchodzi gruby i konkretny dystans czego troche sie boje).Jesli taka modyfikacja jest wogole mozliwa(bezpieczna) to jak dobrac opony? Na styling 128 i 172 mialem 245/35/19 przod i 275/30/19 tyl pytanie jest czy na felge 10j styling 132 z zalozmy dystansem 35mm moge naciagnac opone 295/30/19 a na przod zostawic na 9j 245/35/19??czy zestaw powinien jednak zostac na 275/30 na tyle?Dodam ze po zimie wraz z montazem kol letnich planuje auto odnizyc sprezynami z przodu na nowym amortyzatorze standardowego zawieszenia eibach lub h&r o 30mm a tyl o 25/30mm INPA. Czy tak szerokie felgi z dystansami zmieszcza sie w nadkola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to sprawa jasna ze im grubszy dystans tym et mniejsze, zastanawia mnie tylko jaki ten dystans zastosowac do 10 calowej felgi zeby upchnac to w nadkolu i zeby nic nie tarlo przy obciazonym aucie, przod tez musi ladnie wchodzic w nadkole stad moje pytanie jak taki zestaw ladnie skonfigurowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga;)

Felgi juz pomalowane, wyszlo pieknie lekko przybrudzony srebrny metalic, opony na tyl kupione i teraz uwaga

Kupilem w bdb cenie nowe nokiany Zliny 295/30/19 na przod bedzie napewno 255/35/19 albo nokian albo uniroyal rainsport ze wzgledu na bdb trakcje na mokrym,

Teraz pytanie ktore mnie nurtuje...

Czy ja to upchne w nadkola i jakie dystanse?nie chce nic rolowac i malowac

Felga na tyle 10j19 et 45 opona 295/30/19

Felga przod 255/35/19 9j19 et48

Jakie dystanse zeby mi to ladnie weszlo w nadkole

Ja sklaniam sie do 30mm na tyl i 25mm na przod, czy to ladnie wejdzie w nadkole czy macie jakies inne propozycje?Jest tu ktos kto jezdzil e61 na oponie 295?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam ten sam dylemat co kolega... Chcę założyć styling 132 do e60 i nie wiem jaka gumę wmieszcze na seryjnym zawieszeniu? Może ktoś ma takie zestawienie i podzieli się doświadczeniem?

 

Zaznaczę że chce uniknąć rolowania nadkoli, naciągu gumy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Klaniam sie;)

Robota wykonana;) Felgi na aucie, opony 255/35/19 continental sportContact 6, oraz Nokian Zline 295/30/19, dystanse to przykrecane przod 25mm i tyl 30mm, bez rolowania nadkoli sie nie udalo, ale po delikatnym rolowaniu jest igla, auto oposzczone z zawiasu calkowicie standardowego, przod 30mm gwint, tyl narazie tylko NIVO przez ISTE, o 20mm

Efekt koncowy naprawde satysfakcjonujacy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.