Skocz do zawartości

[E36] M40 nie wkręca się na obroty. Po zmianie wałka to samo


Supermen

Rekomendowane odpowiedzi

Kończą mi się pomysły. Pacjent to E36 z M40 pod maską. Objawy to nie wkręca się na więcej niż 3500-4000 obrotów. Po osiągnięciu tego pułapu szarpie. Wymieniony został wałek, popychacze, dźwigienki zaworowe, pestki pod dźwigienki i listwa smarująca wałek.

 

Po zmianie może trochę równiej chodzi ale dalej nie wkręca się na obroty :mad2: Rozrząd sprawdziłem i powinien być dobrze ustawiony (ale może jednak nie jest). Już sam nie wiem.

Ma ktoś jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
podlacze sie pod temat, rowniez mam podobne objawy - pali bardzo dobrze ale nie wkreca sie powyzej 4000 obrotow, kolega od ktorego ja mam stwierdzil ze to moze byc czujnik polozenia walu, jest to mozliwe (zakladajac , ze walek jeszcze sie do czegos nadaje) ? Mam INPE ale niestety w mojej wersji nie ma opcji sprawdzenia silnika M40, co byscie polecali ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wałek który założyłeś, też jest już w takim stanie, jesli zmiana to tylko na sprawdzony najlepiej taki który jeszcze siedzi w silniku i można sprawdzić lub porządnie zmierzone krzywki

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.