Skocz do zawartości

Montaż tunera tv i kamery cofania e53


Mariu__sz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym w moim bmw X5 E53 zainstalować kamerę cofania. Mam nawigację 16:9 mk4. Szukałem na innych forach ale w żadnym nie ma konkretów.

Kupiłem już kamerkę w lampie nad rejestrację i kupiłem tuner tv analogowy. Czytałem że tuner tv jest montowany w bagażniku pod kołem( pod pompą od Nivo) koło tunera radiowego.

No i właśnie tu się pojawia 1 problem :mad2: bo nie umiem znaleźć bądź nie mam kabla do podpięcia tunera tv. Czy idzie gdzieś kupić taki kabel albo ktoś z kolegów tutaj z forum ma taki na sprzedaż.

Drugim problemem jest jak to wszystko podłączyć? Ma ktoś może jakieś zdjęcia jak to ma być podłączone? Albo jakieś fotorelacje jak to się robi krok po kroku?

Edytowane przez Mariu__sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaglądałeś pod koło? Jest tam plastik z dużym napisem BMW, pod nim jest stelaż w którym siedzi między innymi tuner radiowy i tuner TV. Nie wiem czy seryjnie jest pod niego już gotowa instalacja, ale obstawiam że tak. O ile dobrze pamiętam powinna być tam niebieska i biała wtyczka. Jak chodzi o podłączenie kamery do tunera to poszukaj tematu o e39, tam jest wszystko opisane, w e53 połączenia są identyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tapatalk.com/tapatalk_image.php?img=aHR0cCYjNTg7Ly9pbWcmIzQ2O3RhcGF0YWxrJiM0Njtjb20vZC8xNC8wNS8wMy9vcmlnaW5hbC90aHVtYm5haWwveWJ1MnVqdTMmIzQ2O2pwZw==

Tak wygląda ta wiązka?

Bardzo proszę czy ktoś by mógł mi zrobić zdjęcia podłączenia tunera TV. To trzeba całą tą wiązkę długą wymieniać czy jest osobne gniazdo do podłączenia tej wiązki ze zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy pomóżcie!!!!

Kupiłem już wiązkę gdzie są 2 wtyki biała i niebieska do tunera tv z e39. To jest taki bkabel gdzie biała wtyka idzie od czytnika nawigacji do tunera i jest jeszcze czarna końcówka którą nie wiem gdzie podłączyć? a jak podpiąć niebieską wtyczkę bo ona jest bardzo długa?

czy tą wiązkę muszę ciągnąć pod monitor? ma ktoś może schemat jak to połączenie ma wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Panowie i mnie coś bierze żeby zamontować tuner tv w e53 2005r. 3.0D

Główny zamysł to kamera cofania (fajny opis przy E39)


W moim egzemplarzu mam navi mk4 - radio z dużym wyświetlaczem.


O ile tuner można kupić to z wiązką już nie jest tak kolorowo (nie ma u mnie luźnych wtyczek nieb i białej) - muszę doposażyć


Pytanie którą wiązkę wybrać z katalogu?



https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/65_0597-system-nawigacjimodul-wideo/vLX35612#part05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.