Skocz do zawartości

E46 328i problem z pilotem po swapie


arhanox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam następujący problem:

Auto miało robione swap z 1.9 na 2.8 z anglika i po tym zabiegu przestał dzialać centralny z kluczyka. Gościu który mi to robił mówił, że zrobił jakąś pętle z kluczyka. Próbowałem zakodować klucz sposobami z różnych forów ale bez skutku. Klucz z anglika również nie reaguje. Auto odpala normalnie ze starego kluczyka który miałem przy silniku 1.9. Po szczytaniu błedów z ews pokazało mi pare błedów tj. Toleration of changing code increased with key #0 i drugi błąd key #1 jest jeszcze błąd key number 0 not valid because of wrong password. Czy można jakoś zgrać to w jedną całość przez inpe/ncs?

Edytowane przez arhanox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ews mam z anglika i tam on mi jakoś kluczyk szczepil

Mogę dorobić kluczyk wysyłkowo.

Info PW

Immobiliser zapisany jest w EWS a pilot w module komfortu

 

Ja mam ten kluczyk z anglika i moduł również. Jak przełoże moduł to pilot z anglika by działał? a odpalałbym z drugiego tak? czy jak by to wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalanie a otwieranie to są dwa, nie związane ze sobą sygnały.

Do odpalenia musi być moduł immo z anglika a do otwierania obojętnie jaki.

 

Dobrze, więc czemu nie działa ten pilot i mam błąd 'wrong password' w inpie? Tzn, że mając obojętnie jaki pilot od e46 mogę go zakodować żeby otwierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd z ews o wrong password sie nie pojawia po skasowaniu. Nadal nie moge zakodować pilota. Co mam tam sprawdzic co może nie działać? Może w inpie da sie coś sprawdzić co nie działa? Nie wygląda mi to na moduł komfortu, raczej jakiś odbiornik czy coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W inpie jest funkcja do sprawdzenia sygnału pilota. Nie pamiętam gdzie to jest.

A ze środka centralny działa?

Oryginalny kluczyk otwiera/ zamyka?

 

Wchodziłem w tą funkcje ale żadna kropka nie robiła sie na czarno po wciśnieciu guzików na pilocie. Rozkodowany też by pokazywał sygnał na inpie?

ze środka działa wszystko a oryginalnym kluczykiem to go odpalam (tym co miałem w 1.9). Ogólnie, żeby samochód zamykać to musze otwierać drzwi, wciskać na środku guzik od centralnego potem wysiadać i przekrecać kluczem drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wygląda mi to na uszkodzenie elektroniki pilota.

Piszesz, że kluczykiem od 1,9 odpalasz 328i czy źle rozumiem.

 

Tak, odpalam tym z 1.9. Stacyjka zostala stara tylko ews jest z angola razem z kluczem w srodku (nie wiem jak to tam wyglada dokładnie). Co do pilota mam 2 od 1.9 i 1 od angola i żaden nie dziala. Wydaje mi sie że nie działa coś w aucie jakiś odbiornik albo po prostu trzeba coś programem zrobić bo przed swapem działały mi te dwa piloty. Moduł komfortu mam ten z 1.9 ale przekładałem z anglika i też nic. Tylko problem jest taki jak przełoże modul komfortu z anglika to pokazuje mi otwarta klape. Bo to był touring a ja mam sedana. Pożyczyłem nawet od kumpla moduł z sedana i też nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kluczyk jest szczepiony z EWS to tak jak by był w stacyjce. Dlatego NIE MA MOWY O ZAMYKANIU AUTA Z PILOTA. Elektronika widzi cały czas kluczyk. Na 100%. Odczep kluczyk od ews i jeszcze sprawdź czy zamknie auto.

Jak chcesz żeby to miało ręce i nogi mogę dorobić kluczyk z pilotem wysyłkowo. Musiałbyś wysłać mi EWS.

Jak coś to pisz na PW.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troche odświeże temat. Rozebralem ten plastik pod kierownica i widze ze jest tam po prostu wlożony kluczyk do immobilizera z anglika i do tego podlaczona jest kostka. I to razem jest schowane i zawiniete. A to co mam w stacyjce to ozdoba bo kostka jest podlaczona j/w. Przełożyłem bebenek stacyjki i odpala kluczem z anglika ale ciekawi mnie tylko czy jakbym rozebrał ten owiniety klucz i założyl immo na swoje miejsce razem z kostka do tego to teoretycznie powinno działać tak? Bo nie wiem czemu odrazu tak nie zrobił. Może to nie zatrybi?

 

Edit: Przelożyłem i działają piloty wkońcu. Można zamknąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.