Skocz do zawartości

[e90] 335d, 6hp26 problem, Bluetooth i inne kody z carly


FIDOOO

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

1.Wczoraj jadac sobie autostrada i chcac sie pobawic troche manualnym trybem lopatkami podczas przelaczania z biegu 4 na 5 przy obrotach okolo 3500 przy dosc mocno wcisnietym pedale gazu nagle walnelo/szarpnelo ale przelaczylo dalej, walniecie bylo takie jak by mi most mialo zaraz wyrwac, stalo sie tak z dwa razy po czym skrzynia weszla w tryb awaryjny... Po zatrzymaniu, wylaczeniu silnika i odpaleniu komunikat znikl ale podczas tego samego przyspieszania znowu mocne szarpanie lacznie w wielkim hukiem :mad2: ... Kiedys mialem podobnie z 2 na 3 i po pewnym czasie i resecie przestalo i sie w miare unormowalo lecz co jakis czas musze zrobic reset bo pomalu powraca lekkie szarpanie z 2-3...

olej zmieniany 3lata temu zrobione jakos 25tys km. silnik o mocy 365KM i 702Nm

Co robic ?? co moze byc przyczyna takiego zachowania? dam rade sam naprawic ?? (mam podnosnik i dosc dobrze wyposazony garaz ale zero wiedzy na temat skrzyn ;)

 

2. problem ma z podlaczniem Bluetooth z moim samsungiem s7 ale miesiac wczesniej wszystko pieknie dzialalo ;) kod bledu niby cos pokazuje ale pytanie jest co to znaczy co zrobic ??

 

no i po sprawdzeniu auta carly wywalilo mi taki zestaw bledow; Co o tym myslicie ??

 

 

Engine / Motor

A to co za cuda??

Map FMTC MAP wrong

Code: 004A70

Ladedruckfuehler

Code: 0041AA

ABS / DSC / Brake:

nigdy zadnych problemow nie wyczulem lub zadne komunikaty mi nie wyskoczyly na ekranie

Dynamische Stabilitaets Kontrolle / DSC

Torque 3 missing message PT-CAN

Code: 00D356

Torque 2 missing message PT-CAN

Code: 00D355

Torque 1 missing message PT-CAN

Code: 00D354

Speed Sensor Front Right

Code: 005DA3

Speed Sensor Front Left

Code: 005D93

Airbag:

Airbag speed signal is missing

Code: 0093FB

Transmission Control:

to mnie najbardziej denerwuje , co z moja skrzynia sie dzieje

Transmission / Getriebe GS 19

sorry, unknown fault

Code: 004F8A

Instrument cluster:

nigdy zadnych problemow nie wyczulem lub zadne komunikaty mi nie wyskoczyly na ekranie

Instrument cluster / Kombiinstrument

CAN signal fault engine

Code: 00A3AD

CAN signal fault engine idle

Code: 00A3AE

Phone failure

Code: 00A554

Central info display / Zentrales Display

Central control timeout

Code: 00A468

Heating / AC:

to juz kiedys mialem nigdy sie za to nie zabieralem by naprawic

Air conditioning / Klimaanlage

Fresh air / recirculation / air flow flap LIN

Code: 009C4A

Immobilizer System:

Tez nigdy nic nie widzilalem - tatalnie dziwne to dla mnie jest

CAS

brake light

Code: 00A0B0

Signal detection error rate

Code: 00A0B5

Phone / Telefon

Error in the Bluetooth BT interface

Code: 00A379

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli chodzi o skrzynię to poczytaj tutaj, jest trochę informacji, które mogą pomóc:

viewtopic.php?f=73&t=235329

 

Dpf masz czy usunięty? Bo błędy w silniku wskazują na niego. Masz jakiś problem z brakiem mocy?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem ale niestety nie ma odpowiedzi co sie stalo na samym koncu..

ogolnie mam wrazenie ze sprzeglo chodzi OK nie mam falujacych obrotow ani nic takiego, z dolaniem oleju jedynie bym moze sprawdzil ale nie wiem czy nie najlepiej nie zmienic tych tloczkow, gumek itp tylko czy jest szansa ze pomoze ??, pytanie na sniadanie.. moglbym w sumie uzyc starej miski i oleju dla testu po zmianach uszczelniaczy itp dopiero potem zmienic na nowy zestaw..

update skrzyni nie jest mozliwy bo nie ma innego do mojego modelu... miesiac temu sprawdzalem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o skrzynię to poczytaj tutaj, jest trochę informacji, które mogą pomóc:

viewtopic.php?f=73&t=235329

 

Dpf masz czy usunięty? Bo błędy w silniku wskazują na niego. Masz jakiś problem z brakiem mocy?

 

dpf - brak i nie mam problemu z brakiem mocy ale teraz tak mysle ze kiedys rura z IC lekko sie odpiela i moze to z tego wyszlo... hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo możliwe, masz sporo błędów can, wskazuje na problem ze sterownikiem, nie robiłeś nic w elektryce? Skasuj i zobacz co wróci. Jeżeli chodzi o skrzynię to niestety nie pomogę więcej, ale bez przynajmniej zrzucenia miski i sprawdzenia przez osobę, która zna się na tym raczej nie obejdzie się.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, masz sporo błędów can, wskazuje na problem ze sterownikiem, nie robiłeś nic w elektryce? Skasuj i zobacz co wróci. Jeżeli chodzi o skrzynię to niestety nie pomogę więcej, ale bez przynajmniej zrzucenia miski i sprawdzenia przez osobę, która zna się na tym raczej nie obejdzie się.

 

Raczej nie przypominam sobie bym cos w elektryce robil.. raczej nic, a co do skrzyni to kosmos troche bo teraz bylem sie przejechac i wszystko pienie chodzi jak nowe... :shock:

Bardzo dziekuje za pomoc i tak :) kazde info sie przydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może to ma jakiś związek z temperaturą skrzyni; oby nie, ale pewnie temat wróci, jak będzie uderzenie to i błąd się pojawi.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ma jakiś związek z temperaturą skrzyni; oby nie, ale pewnie temat wróci, jak będzie uderzenie to i błąd się pojawi.

wlasnie mam wrazenie ze bedzie mialo zwiazek z temepatura i widze ze duzo osob mialo podobnie, zazwyczaj wymieniali te wszystkie uszczelki i zimeringi itp. olej oczywiscie i problem odchodzil... spora czesc ludzi robila tez sprzegla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.