Skocz do zawartości

[bmw e61] pukanie w kierownicy i zgrzyt.


krisstow

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pukanie , tylko ciche, bez zgrzytu także mam. Auto było diagnozowane w bardzo dobrym warsztacie od maglownic. Magiel wykluczono. To coś w kolumnie kierowniczej, są tam przeguby kolumny i jakieś plastiki. Przegub zakupiłem na wszelki wypadek i pewnie oddam auto na sprawdzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem (pukanie). Kiedyś na jakimś forum znalazłem rozwiązanie: kolumna kierownicza ma jakąś uszczelkę (z tego co pamiętam koloru zielonego) jest umieszczona od strony kabiny w ścianie grodziowej, trzeba ją nasmarować wazeliną, ponoć problem znika, ja u siebie jeszcze nie próbowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem (pukanie). Kiedyś na jakimś forum znalazłem rozwiązanie: kolumna kierownicza ma jakąś uszczelkę (z tego co pamiętam koloru zielonego) jest umieszczona od strony kabiny w ścianie grodziowej, trzeba ją nasmarować wazeliną, ponoć problem znika, ja u siebie jeszcze nie próbowałem.

 

Miałem ten sam problem - zdecydowałem się wymienić kompletny krzyżak (dolny + górny + wspomnianą zieloną tuleję grodziową) - problem pukania został wyeliminowany (podejrzewałem luzy na krzyżakach) jednak specyficzny szum podczas kręcenia kierownicą pozostał i problem wg mnie leży gdzie indziej, bliżej samej kierownicy. Już się do tego przyzwyczaiłem - czasem szumi głośniej a czasem w ogóle w zależności od temperatury- teraz lato i w ogóle nie słychać.

 

Co dziwniejsze po zdemontowaniu starego krzyżaka sprawdziłem na imadle i nie mogłem się doszukać luzów tak więc nie wiem dokładnie co jest źródłem pojedynczych stuków podczas skręcania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.