Skocz do zawartości

E61 530D 2005r. brak mocy


Patryke46320

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją bm-ką- straciła moc- nie kopci, odpala normalnie, silnik chodzi równo, ale jest strasznie mułowata. Sprawdziłem INPĄ wyrzuciło błąd:

 

5430 4530 (1297) air charge control, Standard deviation

 

Prędkość silnika 3114,39 1/min

temp. +1,17C

Rail pressure 1220,95bar

Injection qauntity 35,45mg/Hub

Air mass per cylinder 579,75/Hub

Charge pressure actualwert 1161,84mbar

linearised APP1 100%

duty cycle exhaust refeeding actuatorvv4,73%

duty cycle manifold pressure actuator 71,68%

environment pressure 984,61 mbar

 

Samochód parę dni temu prawie staną w ogóle, zaprowadziłem na warsztat mechanik wyczyścił czujnik ciśnienia paliwa i doładowania, po odebraniu samochodu wszystko było ok przez 5km, i znowu stracił moc tyle, że nie w takim stopniu. Po sczytaniu błędów był jeszcze błąd filtra paliwa, filtr wymieniłem błąd znikną, ale został ten co wyżej podałem i bema niestety muli niezależnie od obrotów, na oko idzie jak by było z 80 kucy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a ciśnienie doładowania w porządku? Może masz nieszczelność gdzieś w przewodzie podciśnienia (to częsta usterka a naprawa kosztuje grosze) - wtedy turbo nie pompuje i auto nie ma mocy, nie dymi.

Można to sprawdzić odpinając wężyk podciśnienia np. przy elektrozaworze sterowania turbiną lub akumulatorze podciśnienia i zatkać palcem - powinno być czuć zasysanie (silnik odpalony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.