Skocz do zawartości

E53 3.0d wyrzuca olej ze skrzyni rozdzielczej


opa_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pojawił się u mnie mały problem ze skrzynią rozdzielczą w x5 e53 - wyrzuca olej przed rurkę odpowietrzenia. W skrzyni wymieniałem łożyska bo się jedno się rozleciało - po wmontowaniu i nalaniu oleju pod korek wlewowy, po tygodniu sprawdziłem stan oleju w skrzyni.. Pod spodem wszystko mokre a oleju jest widocznie mniej. Być może wlałem za dużo oleju? Wydawało mi się, że oleju musi być pod korek. Dlaczego wyrzuca olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć przyczynę. Napiszę dla potomnych, może komuś się przyda.


Faktycznie za dużo wlałem oleju. Jednak olej wyrzucało mniej więcej do stanu 0,25 l (potrzebne 0,76 l).


Generalnie przyczyną wyrzucania oleju okazała się wyrobiona poduszka skrzyni biegów. Układ wpadał w dziwny rezonans podczas przyspieszania, przez co w czasie jazdy i występowania wibracji wyrzucało olej przez odpowietrznik. Kto by się tego spodziewał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety poduszka nie była jedyną przyczyną stukania. Problem powrócił raptem po kilku dniach.



Krzyżaki całe, podpora wymieniona, 4 nowe półosie.

Są to stuki metaliczne - bardzo szybkie uderzanie metalu o metal...

Wibracja oraz stuki pojawiają się n 2,3,4 biegu przy jednej prędkości 45-55 km/h, zarówno podczas delikatnego jak i intensywnego przyspieszania, lub jazdy pod górkę - czyli stuki pojawiają się w momencie ponad przeciętnego obciążenia układu przeniesienia napędu.


Mam kolejną teorię, może ktoś się z czymś takim spotkał. Nie działa mi przedni napęd - od momentu rozpięcia sterowania skrzyni rozdzielczej. Po złożeniu skrzyni rozdzielczej pojawiły się stuki. Czy przyczyną może być niedziałający przedni napęd? Jakieś obciążenia w skrzyni rozdzielczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.