Skocz do zawartości

730d błąd emission limit brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam mam problem auto nie ciągnie i błąd emission limit co to może być ?
Opublikowano

Powodów może być parę.

- zapchany DPF

- zapchany EGR

- nieszczelne klapki wirowe w kolektorze

- nieszczelny układ dolotowy

Opublikowano
  • Autor
Kolego dpf nie mam. Klapki w kolektorze wyjęte. Egr wyczyszczony. Dolot szczelny
Opublikowano

A klapki dawno usuwane, tzn po ich wyjęciu nie było błędów?

 

Temat jest rozległy może to być też przepływomierz lub sondy lambda albo elektrozawory.

 

najprościej to podpiąć pod dobry komputer np z INPA i sprawdzić podczas jazdy parametry podzespołów elektroniki, czy coś nie odbiega od normy. Możesz też odłączyć przepływomierz i sprawdzisz różnicę w osiągach jak i pracy silnika.

 

przyjrzyj się na początek przepływce

Opublikowano
  • Autor
Klapki usunięte pół roku temu . Przeplywomierz dołączony i auto bez reakcji. Do wczoraj auto jeździło super
Opublikowano
  • Autor
Komputer pokazał coś z czujnikiem w listwie wtryskowej. Ale podmienialem czujnik i bez rezultatu
Opublikowano

musisz poszukać kogoś ogarniętego z Inpą by sprawdzić parametry i nie gdybać.

Emission limit świadczy o niewłaściwym składzie spalin, coś nie tak z mieszanką.

Skoro piszesz o czujniku to może dojść jeszcze niewłaściwe ciśnienie paliwa, albo czujnik na listwie lub przewód albo na pompie CR lub pompa paliwowa niedomaga

 

Musisz sprawdzić parametry Live podczas jazdy, wtedy wyjdzie co jest nie tak

Opublikowano
  • Autor
Kurde nie znam się na tym :///
Opublikowano

Dlatego lepiej nie gdybać tylko poszukać kogoś ogarniętego z okolicy co sprawdzi parametry. Komputer pokaże wszystko, np: ile mierzy powietrza przepływomierz, a ile potrzebuje silnik i czy ta wartość mieści się w normie, tak samo z ciśnieniem doładowania, i ciśnieniem paliwa.

Tylko musi być to program od BMW a nie jakiś uniwersalny skaner.

Opublikowano
  • Autor
Komputer pokazuje błąd czujnika listwy wtryskowej raczej brak łączności
Opublikowano
  • Autor
Panowie dziś pojechałem do mechanika auto "Nie szlo" przyjechałem do mechanika chciałem pokazać mu w czym problem a tu nagle auto "naprawilo się " ale błąd silnika święci się dalej. Czy to może być filtr paliwa zapchany??? ... czekam na diagnozę od mechanika
Opublikowano
  • Autor

O to błąd

3f30- czujnik ciśnienia magistrali-przerwa/zwarcie do plusa.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.