Skocz do zawartości

F20 woda okolice siedzenia pasażera, nogi


xxyy777e

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś w swoim F20/21 spotkał sie z tym mokrym problemem.

Zauwazyłem ostatnio po dość obfitych opadach deszczu i długiej jeździe w deszczu, że w okolicach nóg pasażera mam wilgotną wykładzinę.

Wymieniłem uszczelkę w drzwiach niestety nie pomogło, moze jakieś sugestie ?

 

9beb7ebaee0e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś w swoim F20/21 spotkał sie z tym mokrym problemem.

Zauwazyłem ostatnio po dość obfitych opadach deszczu i długiej jeździe w deszczu, że w okolicach nóg pasażera mam wilgotną wykładzinę.

Wymieniłem uszczelkę w drzwiach niestety nie pomogło, moze jakieś sugestie ?

 

9beb7ebaee0e.jpg

 

Jeździłem mini cooperem s z 2015 roku do niedawna i tez zauważyłem wilgoć pod dywanikami. Myślałem, że to od klimy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że jest tak jak napisał kolega powyżej. Odkleiło się wygłuszenie drzwi. Woda wewnątrz drzwi przez niedoklejone wygłuszenie dostaję się do środka. Przerabiałem to w dwóch poprzednich generacjach bmw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczek z prawych drzwi udało mi się dzisiaj zdemontować.

Widać, że poprzedni właściciel coś już kombinował.

W jednym miejscu u góry drzwi mata była przedarta i odklejona, została przezemnie sklejona.

Dodatkowo w u dołu drzwi dokładnie na środku mata była odklejona, nie dużo 4-5 cm

Docisnąem matę i z powrotem przykleiło się na oryginalnym kleju, dla pewności dodatkowo podkleiłem.

Obserwuję czy nadal będzie mokro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze podkleiłeś to będzie wszystko ok, w e87 miałem ten problem bo tam lubiła ta mata się odklejać po czasie i w f21 tez było to samo po wymianie drzwi bo złe była przyklejona po poprawce jest sucho do dziś :). Umyj samochód i jeśli jest ok to będzie sucho a jeśli nie to będzie woda tam gdzie była.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam pytam z czystej ciekawości,ale pierwszy raz spotykam się z opinią że mata głusząca na drzwiach jest zabezpieczeniem przeciwko wlewaniu się wody do kabiny,ile tej wody musi zebrać się w tych drzwiach żeby się przelało do kabiny,bo chyba nie chodzi tu o wodę cieknącą z góry-bo wygłuszenie jest po wewnętrznej stronie szyby-a tam nie powinno być wody,poza tym każde drzwi jakie widziałem miały na dnie odpływy wody.

naprawdę nie pytam złośliwie,być może rzeczywiście jest to specyficzny problem F20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie musi się zbierać tam woda. Przy dużych opadach woda spływa między innymi po wygłuszeniu. Jak jest gdzieś niedoklejone to w tym miejscu wpływa do wnętrza samochodu. Przerabiałem to w e46 i e 90. Za każdym razem doklejenie maty usuwało problem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam pytam z czystej ciekawości,ale pierwszy raz spotykam się z opinią że mata głusząca na drzwiach jest zabezpieczeniem przeciwko wlewaniu się wody do kabiny,ile tej wody musi zebrać się w tych drzwiach żeby się przelało do kabiny,bo chyba nie chodzi tu o wodę cieknącą z góry-bo wygłuszenie jest po wewnętrznej stronie szyby-a tam nie powinno być wody,poza tym każde drzwi jakie widziałem miały na dnie odpływy wody.

naprawdę nie pytam złośliwie,być może rzeczywiście jest to specyficzny problem F20.

 

Nie Ty pierwszy i nie ostatni jest zdziwiony, że to przez matę w boczku, mechanik i blacharz nie dowierzał dopóki sam się o tym nie przekonał na własnej skórze doklejając tą matę i nie jest to specyficzny problem F20 tylko ogólnie większości BMW, a reszta to co Atryk napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.